piątek, 19 lipca, 2024

Stare Kiełbonki otrzymają sieć kanalizacyjną

Gmina Piecki w ramach projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stare Kiełbonki” pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 158 040 zł. W ramach podpisanej umowy wykonana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej o długości ponad 4,7 km.

Działanie zostało dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt całkowity inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

Planujemy rozpocząć inwestycję w obecnym roku, a zakończyć całe przedsięwzięcie w 2022 roku informuje wójt gminy Piecki Agnieszka Kurczewska. To ważna inwestycja, która ma na celu polepszenie warunków socjalno-bytowych mieszkańców, ale również będzie miała pozytywny wpływ na środowisko, gdyż pozwoli na zmniejszenie zanieczyszczeń wprowadzanych do środowiska poprzez uregulowanie gospodarki ściekowej.

Umowa o dofinansowanie została podpisana w Urzędzie Gminy Piecki w dniu 10 czerwca 2021 r. przez członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Sylwię Jaskulską, wójt gminy Piecki Agnieszkę Kurczewską oraz skarbnika gminy Piecki Agatę Naumowicz.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze