niedziela, 26 maja, 2024

Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem

12 września 2021 roku odbędzie się czwarta edycja „Krutyńskiego Biegu z Wiernym Przyjacielem”. Uczestnicy wraz ze swoimi pupilami będą mieli do pokonania 5 lub 15 kilometrów.

Czym jest dogtrekking?

Dogtrekking to po prostu długi spacer z psem, który tym razem organizatorzy połączyli z elementami biegu na orientację. Wygrywa ten zespół lub osoba, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą wyznaczoną trasę.

Na trasie znajdują się tzw. „punkty kontrolne”, które należy odnaleźć i potwierdzić w sposób określony przez organizatorów. O przebiegu trasy, sposobach zdobywania punktów kontrolnych oraz atrakcjach czekających na drodze do mety organizatorzy poinformują zawodników i zawodniczki podczas tzw. odprawy technicznej.

W dogtrekkingu biorą udział zarówno osoby nastawione na zaciętą rywalizację, jak i te, które liczą na przygodę i rekreacyjne zwiedzanie okolicy. Całej imprezie przyświecają dwa cele: dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Priorytetem jest jednak zawsze dobro psa.

Żeby wziąć udział w dogtrekkingu wystarczą tak naprawdę tylko dobre chęci. Różne dystanse do wyboru – 5 i 15km – umożliwiają start niemal każdej osobie i każdemu psu.

Harmonogram dnia:

Zawodnicy 15 km:
10:30 Rejestracja
11:30 Start biegu

Zawodnicy 5 km:
11:00 Rejestracja
12:00 Start biegu

Zakończenie 14:30

Plan dnia może ulec drobnej zmianie w trakcje zawodów

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze