środa, 24 kwietnia, 2024

Krutyńska Noc Świętojańska

Stowarzyszenie „Nasza Krutyń” wraz z mieszkańcami wsi Krutyń serdecznie zaprasza 26. czerwca o godz. 18.00 na Krutyńską Noc Świętojańską. Wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarzu lokalnych imprez gminy Piecki. W programie zaplanowane są m.in. występy zespołów muzycznych, konkurs na najładniejszy wianek świętojański oraz wieczorny spływ łodziami po rzece Krutyni (wynajem łodzi we własnym zakresie). Na koniec na wszystkich będzie czekało ognisko przy muzyce szantowej.

Organizatorzy zaplanowali także liczne niespodzianki: upieczone przez mieszkańców Krutyni i okolic ciasta, stoiska z rękodziełem oraz stoisko edukacyjne w ogrodzie dydaktycznym Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Dzień wcześniej 25. czerwca o godz. 17.00 pod wiatą edukacyjną Mazurskiego Parku Krajobrazowego odbędą się warsztaty wicia wianków. Warsztaty poprowadzą instruktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach. Uczestnicy warsztatów będą mogli otrzymać wykonane wianki po dokonaniu drobnej wpłaty.

Zarówno podczas warsztatów, jak i samej Krutyńskiej Nocy Świętojańskiej będzie odbywać się zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia „Nasza Krutyń”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej.

źródło: Stowarzyszenie „Nasza Krutyń”

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze