czwartek, 20 czerwca, 2024

Konkurs tańca współczesnego w Pieckach

Soliści w wieku od 6 do 14 lat zaprezentują swoje taneczne umiejętności w Gminnym Ośrodku Kultury „Pegaz” w Pieckach. Solo Dance VII Contemporary odbędzie się już w ten weekend!

Wydarzenie rozpocznie się 22 maja 2022 roku o godzinie 16.00, ale już w sobotę zostaną zorganizowane warsztaty taneczne z tańca współczesnego. O poziom warszstatów zadbają jurorzy: Monika Witkowska oraz Piotr Stanek.

Harmonogram warsztatów

21.05.2022 (sobota)

14:30-16:30

I grupa – sala lustrzana GOK Piecki – Monika Witkowska

II grupa – hala sportowa SP Piecki – Piotr Stanek

17:00-19:00

I grupa – sala lustrzana GOK Piecki – Piotr Stanek

II grupa – hala sportowa SP Piecki – Monika Witkowska

22.05.2022 (niedziela)

09:30-11:30

I grupa – sala lustrzana GOK Piecki – Piotr Stanek

II grupa – hala sportowa SP Piecki – Monika Witkowska

12:00-14:00

I grupa – sala lustrzana GOK Piecki – Monika Witkowska

II grupa – hala sportowa SP Piecki – Piotr Stanek


Podczas warsztatów z Piotrem Stankiem skupimy się na eksplorowaniu różnorodnych strategii tańca oraz choreografii. Będziemy badać ramy i granice tańca pracując nad dynamiką, rytmem, przestrzenią, oraz ekonomią poruszania się w przestrzeni. Użyjemy strategii ruchu, które będą koncentrować się na rozpoznawaniu i wykorzystywaniu indywidualnych predyspozycji i poszerzaniu mobilności naszego ciała. Wykorzystamy elementy techniki tańca współczesnego, pracy z podłogą, choreografii oraz ćwiczeń pogłębiających świadomość ciała, wszystko w klimacie świetnej muzyki oraz dobrej zabawy bo przecież taniec poza ciężką pracą zawiera w sobie dużo zabawy i uśmiechu.

Warsztaty z Moniką Witkowską oparte będą na poszerzeniu świadomości ciała, poszukiwaniu ekonomii ruchu oraz eksplorowaniu różnych jakości i dynamik ruchu. Rozpoczynając od mocno fizycznych ćwiczeń technicznych skupimy się na usprawnieniu motoryki ciała ze szczególną uważnością na wykorzystanie ciężaru ciała, grawitacji i oddechu. W późniejszej części zajęć przejdziemy do dynamicznych i przestrzennych sekwencji ruchowych. Wykorzystamy elementy pracy z podłogą, improwizacji, techniki release oraz polskiej techniki tańca współczesnego.Głównymi celami warsztatu są: uświadomienie i pogłębienie rozumienia relacji ciało-umysł oraz zebranie narzędzi i bodźców do własnej, kreatywnej pracy wykonawczej i twórczej.Zapisy do 5.05.2022 Monika Witkowska tancerka, choreografka, pedagog. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Wydziału Rytmiki Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II w Częstochowie.Stypendystka Wydziału Tańca na Folkwang University of the Arts w Essen oraz Wydziału Teatru Tańca Kibbutzim Collage of Educaton w Tel-Awiwie. Wykładowczyni tańca współczesnego na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze