sobota, 13 kwietnia, 2024

Iskierka Nadziei wznieca nowy ogień

Pieckowska grupa artystyczna „Iskierka Nadziei” po długiej i wymuszonej pandemią przerwie wraca do normalności. Myślą przewodnią i treścią jej działania są różnorodne formy sceniczne, od muzyki, śpiewu i tańca, poprzez formy kabaretowe, do sztuk teatralnych włącznie.

Członkowie grupy zebrali się 16 czerwca pod wodzą Zofii Chrostek – założycielki, kierowniczki i mentorki zespołu – w świetlicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach, by zaplanować sobie drugą połówkę bieżącego roku i rok przyszły.

Nie możemy się już doczekać cotygodniowych prób, spotkań i przygotowań do występów – mówi pani Zofia. –  Było nam brak tego jak powietrza. Nareszcie niech będzie normalnie. Niektórzy z nas przechorowali tę straszną grypę, ale na szczęście nikt z nas z jej powodu nie umarł.

Do końca roku pozostało już tylko niewiele ponad 6 miesięcy, a my mamy jeszcze tyle rzeczy do zrobienia – dodaje pani Zofia z iskierką nadziei w kąciku prawego oka.

Z przedstawionego harmonogramu wynika, że  grupa zaplanowała sobie (poza cotygodniowymi spotkaniami) zabawy, uroczystości, wyjazdy do teatru i na wczasy nad morze. Ale to jeszcze nie wszystko. Zespół zmienił swoją formę organizacyjną ze stowarzyszenia na działające przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach koło zainteresowań pod nazwą: „Klub Iskierka Nadziei”. I to jest temat na dłuższą rozmowę.

Zdzisław Piaskowski

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze