środa, 24 kwietnia, 2024

Akt wandalizmu w Krutyni

W poniedziałek 13 września ok. 2:00 nad ranem nieznani sprawcy dwoma samochodami typu kombi marki ford focus i audi a4 dokonali całkowitego zniszczenia rekultywowanej nawierzchni boiska pomiędzy miejscowościami Krutyń i Krutyński Piecek.

Aby dostać się na teren obiektu sprawcy wyrwali drewniane słupki ograniczające wjazd. Całe szczęście zachowanie sprawców zostało zarejestrowane przez fotopułapki umieszczone w obrębie obiektu, a wizerunki także utrwalone dzięki systemom monitoringowym m.in. w miejscowości Krutyń.

Stowarzyszenie „Nasza Krutyń” w mediach społecznościowych poinformowało o zgłoszeniu przestępstwa oraz przekazaniu obszernego materiału filmowego do mrągowskiej policji. Szacuje się, że straty spowodowane przez „rajdowców” przekroczą 4 000 zł. Jest to m.in. koszt orki, nawożenia, bronowania, nasion i wałowania.

Warto także nadmienić, że cała masa pracy została wykonana przez okolicznych mieszkańców, a także członków Stowarzyszenia nieodpłatnie w ramach wsparcia inicjatywy odtworzenia wspólnej przestrzeni do uprawiania sportu i rekreacji.

źródło: Stowarzyszenie „Nasza Krutyń

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze