piątek, 14 czerwca, 2024

Żołnierze też zagrali dla WOŚP [zdjęcia]

W 30. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanym w Centrum Handlowym „Aura” przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” (Sztab nr 5699), zagrał też Zarząd Wojewódzki Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Emerytowani żołnierze pięknie prezentowali się w swoich mundurach. Atrakcją ich stoiska była m.in. biała broń z różnych epok z kolekcji prezesa ZW ZŻWP w Olsztynie płk. w stanie spoczynku Andrzeja Piętaka oraz wyposażenie skoczka spadochronowego z kolekcji plut. w stanie spocz. Kazimierza Winiarskiego (jednocześnie porucznika Polskich Drużyn Strzeleckich). Wzbudzało to szczególne zainteresowanie wśród młodzieży.

Odznaki kilku rodzajów broni i jednostek prezentowali m.in. wyżej wymienieni oraz mł. chorąży w stanie spocz. Stanisław Walczak i płk w stanie spocz. Antoni Patkowski. Pokazano też wydawnictwa o tematyce patriotycznej, obronnej i historii Wojska Polskiego.

Na stoisku dyżurowała wiceprezes ZW ZŻWP w Olsztynie Jadwiga Mołdysz, rozdając związkowe ulotki i kalendarzyki. Żołnierskie eksponaty z zainteresowaniem obejrzała posłanka Nowej Lewicy Monika Falej, kierująca orkiestrowym sztabem nr 5699.

A w wolnych chwilach żołnierze zagrali w gry planszowe z ekipą Przedszkola Miejskiego nr 13 z Olsztyna. Dodatkową korzyścią z udziału ZŻWP w 30 finale WOŚP było nawiązanie kontaktu z olsztyńską grupą airsoftową (ASG), która prezentowała się na sąsiednim stoisku.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Jakub Pantak

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze