wtorek, 16 lipca, 2024

Wyjątkowa Akcja Charytatywna w Galerii Warmińskiej

28 października o godzinie 17 w Galerii Warmińskiej odbędzie się Wyjątkowa Akcja Charytatywna z udziałem uczniów olsztyńskiej Szkoły ZSO Nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M.G. Bublewicza oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie. Jej celem jest wsparcie zbiórki na leczenie Pawła Parczewskiego z Olsztyna, ucznia ósmej klasy szkoły podstawowej, który od pięciu lat walczy z ostrą białaczką szpikową. Podczas wydarzenia podziwiać będzie można pokaz sportowców siedmiu dyscyplin i wziąć udział w koncercie pod batutą Janusza Cieplińskiego.

Zbiórka na rzecz Pawła prowadzona jest przez Fundację „Się Pomaga” za pośrednictwem strony www.siepomaga/pawel-parczewski. Utalentowani uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego wspólnie powalczą o to, by zbiórka zyskała jak największy rozgłos. Z tej okazji 28 października o godzinie 17.00 warto odwiedzić Galerię Warmińską. Będzie to jedyna możliwość obejrzenia niecodziennych zmagań sportowców aż siedmiu dyscyplin, którzy choć nie trenują wszyscy razem, potrafią wspólnie działać w słusznym celu.

Cieszymy się, że możemy służyć wsparciem w tak ważnym celu. Głęboko poruszające jest dla nas zaangażowanie i potrzeba wspólnego działania na rzecz walki o zdrowie Pawła młodych ludzi, którzy wiedzą, że niezłomną wolą i wspólnymi siłami  można osiągnąć wszystko – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Młodzi Mistrzowie Sportu przygotowali stoiska, gdzie tym, którzy wezmą ulotkę poświęconą zbiórce, będą prezentować swoje sportowe umiejętności. Na pasażach galerii i podczas wielkiego interdyscyplinarnego finału będzie można zobaczyć pokazy takich dyscyplin, jak:

  • gimnastyka sportowa kobiet –  niezwykle widowiskowe, budzące zachwyt i dreszczyk emocji, akrobacje wykonywane przez wielokrotne mistrzynie Polski,
  • kajakarstwo – trening na profesjonalnym ergometrze kajakarskim w wykonaniu członków Kadry Narodowej, w tym wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie – Bartosza Grabowskiego (absolwenta olsztyńskiej SMS),
  • taekwondo – mini pokazy walk, układy, elementy treningu prowadzone przez wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski,
  • pływanie – trening na profesjonalnym ergometrze pływackim do tzw. „suchego treningu” w wykonaniu młodych mistrzów pływania – wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych,
  • piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna – piłkarskie ewolucje i pokazy „sztuczek z piłką”.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie dedykowany Pawłowi, wyjątkowy koncert młodych muzyków z olsztyńskiej szkoły muzycznej, którzy zaprezentują mistrzowskie wykonania muzyki popularnej pod dyrekcją Janusza Cieplińskiego.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze