sobota, 23 września, 2023

Wstąp do Letniej Strefy Biznesu

Dlaczego warto przejść na zieloną stronę mocy, jak doładować swój biznes funduszami unijnymi, jak zainwestować i odzyskać nawet do 70 proc. środków? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć podczas Pikniku przedsiębiorców, na który serdecznie zapraszamy – mówi Krzysztof Żochowski, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA.

Zanim zapytam o szczegóły, proszę powiedzieć, czy województwo warmińsko-mazurskie jest atrakcyjne pod względem gospodarczym?

– Tak. W naszym regionie firmy mogą liczyć na najwyższy w kraju poziom pomocy publicznej. Poza tym mamy unikatowe walory przyrodnicze, co wpływa na rozwój gospodarki związanej z turystyką, czy rekreacją oraz doskonałe warunki do rozwoju przemysłu spożywczego i drzewnego. Jeśli chodzi o inne branże, sporo zależy od samorządów. Mam tu na myśli przygotowanie terenów inwestycyjnych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. To ułatwia przyciągnięcie inwestycji i nowych miejsc pracy. Ważne jest również wsparcie ze strony instytucji otoczenia biznesu. Powinny aktywnie pomagać przedsiębiorcom.

– Stąd pomysł na piknik?

– Dokładnie. Wspieranie rozwoju gospodarczego regionu jest misją Warmińsko-Mazurskiej Strefy. Na co dzień realizujemy ją przyznając inwestującym przedsiębiorcom pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego – w wysokości do 70 proc. poniesionych nakładów.

Teraz wpadliśmy na pomysł zorganizowania pikniku, na który zaprosiliśmy naszych partnerów oraz instytucje otoczenia biznesu. Chcemy, aby przedsiębiorcy mogli w jednym miejscu otrzymać kompleksową wiedzę z różnego zakresu, przydatną w biznesie.

– Piknik składa się z dwóch części.

– Na początek zaproponujemy kilka treściwych wykładów dotyczących m.in. efektywności energetycznej i energii odnawialnej. Wielu przedsiębiorców szuka rozwiązań pozwalających zaoszczędzić prąd, sądzę, że ten temat będzie interesujący. Przedstawimy także możliwości sfinansowania tego typu inwestycji.

„Strefa wiedzy” zakończy się około południa. Po niej zapraszamy na lunch i część piknikowo-networkingową. Mam nadzieję, że ta część spotkania będzie okazją do nawiązania nowych, ciekawych kontaktów biznesowych między przedsiębiorcami.

– Jakie dodatkowe atrakcje czekają na przedsiębiorców?

– Swoje stoiska promocyjne wystawią Partnerzy Strefy – sprawdzone firmy, które świadczą usługi dla biznesu na najwyższym poziomie. Zaprosiliśmy też instytucje otoczenia biznesu, które przedstawią kompleksowe informacje m.in. na temat funduszy unijnych – w tym dla Polski Wschodniej. Chętni będą mogli wziąć udział w turnieju darta. Z kolei każdy uczestnik, który zostawi swoją wizytówkę, weźmie udział w loterii z ciekawymi upominkami.

– Do kogo adresowany jest ten piknik?

– Do wszystkich przedsiębiorców bez względu na wielkość. Startujemy 27 czerwca o godz. 10 w Hotelu Omega w Olsztynie. Wstęp jest wolny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie www.wmsse.com.pl/pikinik albo telefonicznie (89 535 02 41) lub mailowo (e-mail: [email protected]).

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze