czwartek, 20 czerwca, 2024

Warmińska Aura kontra sepsa w 31. finale WOŚP!

W niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warmińska Aura kolejny raz włącza się w tę niezwykłą inicjatywę jako partner strategiczny. Olsztyńskie galerie zagrają dla mieszkańców i będą także sponsorować olsztyńskie „Światełko do Nieba”. W obu lokalizacjach przygotowano specjalne programy z występami artystycznymi oraz licznymi atrakcjami i animacjami w celu wsparcia największej corocznej zbiórki pieniędzy w Polsce, tym razem na rzecz walki z sepsą.

31. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Warmińska Aura zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”, a zbiórka będzie prowadzona na rzecz przeciwdziałania groźnym skutkom zakażenia. Celem jest wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki sepsy, które umożliwią lepszą terapię poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami w Polsce.

W Galerii Warmińskiej finał rozpocznie się o godz. 11 koncertem chóru Konsonans, po którym na scenie pojawi się Ustawka Bębniarska. Następnie będzie można podziwiać występy przygotowane m.in. przez Pracownię Tańca „PRYZMAT”, Studio Animacji Ruchowej „RYTM” Magdalena Faszcza, Soltare Olsztyn Cheerleaders, Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej, Szkołę Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy, Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station, uczniów i instruktorów ze Studia Muzyki Rozrywkowej Way to Art, Rave Dance Studio, Studio Edukacji Artystycznej Muza Art czy Studio Gitary goostaw.com. Zaprezentują się także Ania Broda i Sara Szymczak z zespołem. Dodatkowo będzie można zobaczyć popularne maskotki z Psiego Patrolu: Chase i Skye (Karuzela Kultury) oraz pokazy replik ASG i ekwipunku wojskowego. Gry i zabawy jajowatą piłką zaprezentują również członkowie Akademii Rugby Team Olsztyn i Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. Ponadto pojawi się możliwość konsultacji dietetycznej przy stoisku Studia Zdrowia i Urody Anny Mularczyk. Prowadzone będą też liczne licytacje na rzecz WOŚP. Atrakcje potrwają do godz. 19.00.

Finałowe obchody w Aurze Centrum z kolei zaplanowano w godz. 12.00-16.00. Rozpoczną się występem 9-letniego Mikołaja Chmielewskiego na perkusji. Następnie będzie można wziąć udział w mini kursie tańca organizowanym przez Lilla Salsa Academy. Na scenie pojawią się także wokaliści ze szkoły Muzycznej Yamaha, a w pokazach tanecznych wystąpią: Klub Tańca Sportowego Power Dance, Soltare Olsztyn Cheerleaders, Zespół tancerek „Diazzle”, Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy, Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station. Zaprezentuje się również Zespół Pieśni i Tańca Kortowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Kobiecy Klub Piłkarski Stomilanki Olsztyn w pokazie żonglerskim piłką nożną oraz Szkoła Wing Tsun Kung Fu w pokazie samoobrony. Natomiast Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis Olsztyn UWM zagra na instrumentach. Specjalną atrakcją będą Animacje u Cioci Madzi.

Ponadto w programie zaplanowano liczne animacje na pasażu, w bezpośrednim sąsiedztwie sceny głównej na drugim piętrze galerii. Będą to warsztaty edukacyjne pod okiem kadry UWM, takie jak: „Grzybowe krzyżówki”, „Co żyje zimą w rzece Łynie?”, „Krew bez tajemnic”, „Ile jest cukru w cukrze?”, „Zobaczyć DNA”, „Zadziwiające zwierzęta morskie”. Unia Nowoczesnego Obywatela będzie przekonywać, że oszczędzanie się opłaca. Szkoła Wing Tsun Kung Fu zaprezentuje „Filozofię życia wg wojownika chińskich sztuk walki”. Odbędą się również warsztaty kreatywne (projektowanie własnego znaczka WOŚP) i pedagogiczne (Olsztyńska Szkoła Wyższa) oraz zabawy manualne (Przedszkole Miejskie nr 40) i logiczne (Przedszkole Miejsce nr 1 i nr 13), a także ćwiczenia małej motoryki oraz rozwijanie wyobraźni przestrzennej (Warmiolandia Miasto Dzieci, Mądre Klocki). Poza tym odbędzie się pokaz sprzętu i strojów do gry AZS UWM Olsztyn Lakers, mini trening Kobiecego Klubu Piłkarskiego Stomilanki Olsztyn oraz piłki siatkowej UKS CHEMIK SMS OLSZTYN. Nie zabraknie też stoisk dla najmłodszych z modelowaniem balonów (Karuzela Kultury), malowaniem twarzy (Wizart, Paleta Twórczości). Pojawią się także maskotka Kubusia oraz pieski do głaskania – dogoterapia „Podaj Łapę”. Do dyspozycji będą również Wielkie Gry Planszowe.

Poza tym w Aurze stanie punkt rejestracyjny Fundacji DKMS, przy których osoby, które ukończyły 18. rok życia, będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

W obu galeriach będą także wydawane bezpłatnie ciepłe posiłki dla zarejestrowanych wolontariuszy WOŚP.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze