piątek, 19 lipca, 2024

Tomasz Klimek nie jest już Komendantem Wojewódzkiej Policji w Olsztynie

Po niemal dokładnie 8 latach doszło do zmiany na najważniejszym stanowisku w garnizonie warmińsko-mazurskiej policji. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka zastąpił mł. insp. Paweł Krauz.

Takiego wydarzenia w garnizonie warmińsko-mazurskim nie było od dawna. W piątek (19.01.2024) po niemal dokładnie 8 latach od dnia objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie przez nadinsp. Tomasza Klimka doszło do zmiany. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji dotychczasowego szefa warmińsko-mazurskiej Policji zastąpił mł. insp. Paweł Krauz, który do tej pory był Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie, któremu zostały powierzone obowiązki szefa warmińsko-mazurskiego garnizonu.

Nadinsp. Tomasz Klimek służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Mrągowie. Początkowo związany ze służbą prewencyjną, od 1995 roku pracował w służbie kryminalnej. Insp. Klimek od 2003 r. zajmuje w policji stanowiska kierownicze. I tak, od 2006 r. pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu, od 2007 r. Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, a od listopada 2010 r. Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. W styczniu 2016 został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zajmując je przez rekordowo długi czas, będąc nie tylko najdłużej urzędującym komendantem w garnizonie warmińsko-mazurskim, ale też najdłużej urzędującym komendantem wojewódzkim w kraju.

Nowym szefem warmińsko-mazurskich policjantów został mł. insp. Paweł Krauz, który służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem prewencji, kryminalnym oraz dochodzeniowo-śledczym. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych, m.in. jako Komendant Komisariatu Policji Warszawa Ursynów, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie, a od 2020 r. Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie.

źródło: KWP Olsztyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze