wtorek, 23 lipca, 2024

Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka wybrało Talenty Roku 2022

W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznim odbyła się XVI Gala „Talenty Roku 2022”. Podczas uroczystości Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie wyróżniło twórców i animatorów kultury z województwa warmińsko-mazurskiego.

Tegorocznymi laureatami zostali:

  1. Aleksandra Dobies, młoda, obiecująca literatka z Olsztyna, laureatka najnowszej nagrody literackiej Warmii i Mazur  „Wawrzyn” oraz innych  – zostanie uhonorowana nagrodą Talent Roku Olsztyna przez  Prezydenta Miasta Olsztyna.
  2. Iławska Grupa Aktorska, nieformalny teatr z Iławy silnie zaangażowany w tworzenie sztuk autorskich w składzie: Ewa Śmigielska, Danuta Rytel, Magdalena Kowalkowska, Marcin Zając oraz osoby zaproszone.
  3. Rafał Szulc, rzeźbiarz ze wsi Pikus w gminie Iława, którego oryginalny talent stworzyło życie, metal i kamień.
  4. Ewa Kurowska, fotografka i graficzka z Olsztyna, realizuje projekty artystyczne, promocyjne,  w tym też ze ściśle określonym tematem w akcjach społecznych (np. prozdrowotnych).  
  5. Duet choreograficzno-taneczny „Projekt 11” z Mrągowa, który tworzą Marta Szymborska i Sandra Hirsz-Piaskowska, realizatorki nowoczesnych poszukiwań ekspresji w obrazie ciała, obrazowania muzyki progresywnej,  a nawet  recytowanej poezji.      
  6. Amelia Kuształa, 15-letnia wokalistka z Dobrego Miasta, którą poznał cały kraj,  jest dzieckiem łączącym w sobie dwie kultury – polską i ukraińską.

Gala została poprowadzona przez Elżbietę Mierzyńską oraz Roberta Lesińskiego. Pod koniec uroczystości wystąpiła Wiktoria Przęczek, 15-letnia uczennica Wokalnego Studia Tatiany Krakowskiej w Olsztynie, najmłodsza finalistka Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję, zwyciężczyni ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Wiktoria otrzymała od Kapituły Konkursu rekomendację umożliwiającą jej zabieganie o stypendia artystyczne.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze