piątek, 19 lipca, 2024

Śmierć podczas libacji alkoholowej na olsztyńskim osiedlu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 49-latka, który jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna przyczynił się do śmierci 40-latki. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W czwartek rano (10.02.2022r.) do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dotarła informacja o śmierci kobiety. Zadysponowani do jednego z mieszkań policjanci potwierdzili otrzymane zgłoszenie. W jednym z pomieszczeń znaleźli ciało 40-latki, a przy nim dwóch kompletnie pijanych mężczyzn.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Od samego początku podejrzewano, że do śmierci kobiety mogły przyczynić się osoby trzecie, dlatego do sprawy zatrzymano 36 i 49-latka. W organizmie pierwszego z nich krążyło ponad 2,5 promila alkoholu, a u drugiego blisko 3 promile alkoholu.

Według ustaleń policji kobieta miała zostać uśmiercona w trakcie imprezy.

Podczas kilkudniowej libacji alkoholowej w jednym z olsztyńskich mieszkań miało dojść do sprzeczki między 40-latką a 49-latkiem, w trakcie której mężczyzna popchnął mebel, który przewrócił się na kobietę.

powiedział sierżant sztabowy Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji


49-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Decyzją sądu wobec 49-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ.

źródło: KMP Olsztyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze