środa, 29 maja, 2024

Rekordowa kwota na rehabilitację młodzieży w Kruzach

Tegoroczna Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej była wyjątkowa z dwóch powodów. Pierwszym był jubileusz 25-lecia wydarzenia, drugim zaś wynik, którego nie spodziewali się sami organizatorzy. W sumie ponad 92 tysiące złotych.

– Chcieliśmy podzielić się z Państwem naszą radością i wynikiem finansowym 25. Wenty Dobroczynnej, a jest to wynik, który nas zaskoczył. Tegorocznym beneficjentem jest Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, prowadzony przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej w nieruchomości Powiatu Olsztyńskiego – mówiła Bożena Ulewicz z Akcji Katolickiej podczas briefingu prasowego, który odbył się 17 lutego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Wenta odbyła się pod patronatem honorowym m.in. starosty olsztyńskiego. – Staramy się wspierać jako samorząd dzieło Akcji Katolickiej i jest to współpraca, którą sobie cenimy. Dziękuję zarządowi Akcji, że w tym roku wybrał na beneficjenta ośrodek w Kruzach. To zaszczyt, że mogłem przekazać fanty na aukcję. Sam też wylicytowałem piękne kryształy – powiedział starosta Andrzej Abako.

Reprezentanci beneficjenta podziękowali darczyńcom i hojnym uczestnikom Wenty, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. – W tym roku padły rekordy aukcyjne. Dzięki zaangażowaniu i otwartym sercom wielu osób uzyskaliśmy wspaniały wynik. Z licytacji darów uzyskaliśmy 45,1 tys. zł, ze sprzedaży biletów na koncert Krystyny Prońko – ponad 26 tys. zł, z kiermaszów szkolnych „Dzieci dzieciom” – 6,6 tys. zł, loterii fantowej – 5,5 tys. zł, kawiarenki – 2,4 tys. zł, ze sprzedaży rękodzieła naszych podopiecznych – 6,1 tys. zł. W sumie jest to ponad 92,1 tys. zł – przekazała Agata Milewska, dyrektor ośrodka w Kruzach.

Jak powiedział Piotr Gaj z Kruz, wpływy trafią na szczytny cel. – Te środki przeznaczymy na dzieci, na ich rehabilitację. Podczas zaprezentowanych podczas Wenty pokazów naszych wychowanków udowodniliśmy, że stać ich na wiele, a zebrane pieniądze przyczynią się do ich dalszego rozwoju – mówił trener i nauczyciel.

Z wyniku Wenty cieszy się także ks. dr Marcin Bałdyga, asystent kościelny Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. – To dowód na to, jak wiele może osiągnąć grupa ludzi, którym bliskie są osoby potrzebujące. To też budujące świadectwo duchowości – mówił ksiądz Bałdyga.

Głos zabrał także jeden z podopiecznych ośrodka w Kruzach. – Marzę o tym, by móc dalej uprawiać sport pod opieką pana Piotra (przyp. Gaja). Dziękuję wszystkim tym, którzy swoim udziałem w Wencie przekazali swoje cegiełki na cele, o których mówiła pani dyrektor – powiedział Mateusz Bloch.

A pani dyrektor też ma marzenie. Jest nim wybudowanie nowego skrzydła w ośrodku, w którym znalazłoby się zaplecze rehabilitacyjne. – Wierzę, że się spełni, bo mam wokół siebie wspaniałych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych – podsumowała Agata Milewska.

Fot. Monika Nowakowska / Powiat Olsztyński

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze