niedziela, 26 maja, 2024

Przedstawiciele kultury nagrodzeni przez Prezydenta Olsztyna

Pięć nagród za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2020 roku trafiło do olsztyńskich twórców. Uroczystość odbyła w czwartek (1 lipca) w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Sztuki plastyczne, teatr, muzyka, literatura, upowszechnianie i ochrona kultury – to dziedziny, w których wręczane są doroczne Nagrody Prezydenta Olsztyna. Wnioski o przyznanie nagrody mogą być składane m.in. przez Komisję Kultury Rady Miasta, Prezydenta Olsztyna, instytucje kultury, stowarzyszenia i związki, których statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie kultury i sztuki.

W tym roku wśród wyróżnionych znaleźli się:

  • Milena Gauer (wnioskujący: Teatr im. Stefana Jaracza) – za pracę twórczą w dziedzinie teatru,
  • Teresa Taradejna (wnioskujący: Prezydent Olsztyna) – za całokształt działalności na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży,
  • Mateusz Mikosza (wnioskujący: Olsztyński Teatr Lalek) – za pracę twórczą w dziedzinie teatru,
  • Anna Kmieć i Wojciech Kmieć (wnioskujący: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki) – za popularyzację sztuki i dotychczasowy dorobek twórczy,
  • Mateusz Cwaliński (wnioskujący: Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur) – za pracę animacyjną i twórczą w dziedzinie muzyki.

– Te nagrody pochodzą od naszych mieszkańców – mówił podczas uroczystości prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. – Dla nas wszystkich miniione miesiące były bardzo trudnym czasem. Dla ludzi kultury, sztuki bez wątpienia wyjątkowo skomplikowanym. Gratuluję Państwu nagród, jednocześnie dziękuję za działalność, jaka wychodzi z Państwa serc.

W tej edycji Nagrody Prezydenta Olsztyna wpłynęło sześć wniosków. Przyznawanie nagród jest jedną z form prowadzonego przez miasto Olsztyn mecenatu. Dotychczas wyróżnienie – którego początek sięga 1995 roku – odebrało niemal trzystu twórców indywidualnych oraz zespołów.

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze