środa, 22 maja, 2024

Premiera książki o postaciach warmińsko-mazurskiej estrady [zdjęcia]

W  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się olsztyńska premiera książki “Twarze olsztyńskiej estrady” autorstwa Andrzeja Zbigniewa Brzozowskiego. Książka zawiera zbiór ponad 50 wywiadów z twórcami, muzykami i artystami warmińsko-mazurskiej sceny estradowej.

Nie wszyscy wiedzą, że nasze, olsztyńskie środowisko estradowe, jest bardzo różnorodne, prężne i prezentuje wysoki poziom artystyczny. Olsztyńscy artyści znani są nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Koncertują, wydają płyty, zdobywają nagrody. Pora, aby świat się o tym dowiedział. Od samego początku robiłem te wywiady z myślą, aby wydać je w postaci książki – komentuje autor książki Andrzej Zbigniew Brzozowski.

Olsztyńska premiera książki doszła ostatecznie do skutku 12 maja 2022r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. W ramach wydarzenia odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Zbigniewem Brzozowskim, wystawa rysunku satyrycznego Zbigniewa Piszczako (rysunki stanowią także część książki). O akcent muzyczny zadbał MC Kwadrat. Całe spotkanie poprowadził Mateusz Kossakowski, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Wydawcą książki jest Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze