piątek, 19 lipca, 2024

Powiat olsztyński ubiega się o dofinansowanie z Polskiego Ładu

Trzy wnioski o dofinansowanie na inwestycje z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych złożył powiat olsztyński. Ich łączna wartość to 95 mln złotych.

Każdy samorząd może złożyć trzy wnioski, ich nabór trwa do 15 sierpnia. My staramy się o dofinansowanie właśnie na trzy nasze projekty. Ich koszt to 95 mln złotych. Wierzę, że uzyskamy dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład i uda się zrealizować nasze plany inwestycyjne – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Pierwszy wniosek dotyczy budowy Powiatowo-Gminnego Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Gminie Dywity. Obiekt scali Samorządową Szkołę Muzyczną, Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotekę Powiatowo-Gminną, salę koncertową, galerię, sale warsztatowe i będzie pełnić funkcję tymczasowego punktu zbiorowych szczepień. Realizację inwestycji przewiduje się w formule zaprojektuj i wybuduj, a jej koszt szacuje się na kwotę 70 mln zł.

Kolejny wniosek dotyczy budowy Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku. Szacowany koszt to 20 mln zł. Inwestycja polega na budowie nowoczesnego obiektu edukacji sportowej z infrastrukturą techniczną, rewitalizacją przyległego terenu i wyposażeniem z możliwością dostosowania obiektu do uruchomienia tymczasowego powiatowego szpitala oraz tymczasowego punktu szczepień zbiorowych.

Trzecim wnioskiem na kwotę 5 mln zł jest modernizacja 4 km drogi powiatowej 1449N stanowiącej jedną z głównych arterii dojazdowych z powiatu do stolicy województwa Olsztyna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja zakłada wykonanie robót  budowlano- montażowych polegających na wykonaniu: nakładki na istniejącej nawierzchni, odtworzenie poboczy utwardzonych, budowę zatoki autobusowej, przebudowę zjazdów indywidualnych, budowę przyjaznego dla środowiska solarnego oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie i przebudowę kolizji z infrastrukturą istniejącą w pasie drogowym, oczyszczenie i remont przepustów oraz rowów odwadniających.

źródło: powiat olsztyński

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze