czwartek, 20 czerwca, 2024

Piknik Lotniczy w Gryźlinach – reaktywacja!

To znakomita informacja dla miłośników podniebnych akrobacji. Po 7 latach przerwy do kalendarza największych imprez w regionie wraca Rodzinny Piknik Lotniczy Pod Niebem Świętej Warmii na lądowisku w Gryźlinach.

– Niestety, w tych czasach musimy przyjąć założenie, że jeżeli nic się nie wydarzy, wszystko wskazuje na to, że nasz Piknik odbędzie się w niedzielę 10 lipca w godz. 10.00-18.00 – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, który wraz z wójtem gminy Stawiguda jest organizatorem tego przedsięwzięcia. – Na pewno natomiast będzie to wspaniała impreza pełna lotniczych gwiazd i ich niezwykłych pokazów na niebie nad Warmią.

Po kilkuletniej przerwie władze powiatu i gminy zadecydowały o reaktywacji tego wydarzenia, które przez wiele lat było jednym z najważniejszych i najciekawszych punktów w kalendarzu wakacyjnych imprez odbywających się w regionie, którą odwiedzało w przeszłości nawet 20 tysięcy widzów.

Wydarzenie lotnicze w Gryźlinach w przeszłości ściągało do naszej gminy turystów i miłośników lotnictwa z całego kraju oraz Europy i bardzo mocno liczymy na to, że to się powtórzy – mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. – Od pewnego czasu nad organizacją wydarzenia pracuje zespół roboczy złożony z osób, które również w przeszłości zajmowały się imprezą w Gryźlinach.

Fot. Cezary Komar/Powiat Olsztyński

Zespół, powołany przez starostę i wójta, finalizuje już rozmowy dotyczące występów z najlepszymi pilotami akrobatycznymi z Polski i zagranicy. Trwają też ustalenia codo udziału w pikniku maszyn bojowych naszego lotnictwa, ale ich udział w wydarzeniu będzie uzależniony od aktualnej sytuacji związanej z Ukrainą. Przygotowywana jest też strona organizacyjna imprezy, gdyż trzeba się liczyć z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców i turystów, co pokazały poprzednie edycje tego przedsięwzięcia.

– Chcemy, aby była to okazja do spędzenia miłej niedzieli w rodzinnym gronie, więc nie może zabraknąć zarówno czegoś dla ducha, jak i dla ciała – mówi A. Abako. Musi więc być i „gastronomia”, jak i inne atrakcje, chociażby koncerty lokalnych zespołów muzycznych.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia trwają także rozmowy z jego ewentualnymi sponsorami. Organizatorzy liczą też na wsparcie, zarówno organizacyjne jak i finansowe, ze strony samorządu województwa, władz Olsztyna i okolicznych  gmin. Na razie partnerami Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Stawiguda są Stowarzyszenie „Dom Warmiński” oraz spółka Fotowoltaika Gryźliny.

źródło: powiat olsztyński

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze