piątek, 19 lipca, 2024

Olsztyn: specjalne centrum obsłuży miejskie jednostki

Centrum Usług Wspólnych zacznie oficjalnie działać 1 stycznia 2022 roku. Do jego najważniejszych zadań ma należeć ujednolicenie i usprawnienie obsługi olsztyńskich przedszkoli i szkół.

CUW będzie obsługiwać łącznie 69 miejskich placówek oświatowo-wychowawczych. Zakres świadczonych usług to prowadzenie rachunkowości, sprawozdawczości, centralizacji podatku VAT i obsługi płacowej.

Większe możliwości standaryzacji świadczonych usług, tworzenie jednej polityki rachunkowości, optymalizacja zatrudnienia niezbędnego do realizacji zadań – to najważniejsze argumenty przemawiające za utworzeniem Centrum. Niezwykle istotne jest też zwiększenie bezpieczeństwa i kontroli realizowanych zadań.

Mając na uwadze sytuację na rynku pracy i pojawiające się problemy z zatrudnieniem pracowników na stanowiskach głównych księgowych utworzenie CUW ułatwi realizację zadań wynikających z zakresów czynności głównych księgowych – mówi dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Anida Kinga Samoraj. – W chwili obecnej z największymi problemami w tym zakresie borykają się przedszkola miejskie.

Tymczasowo – od początku następnego roku – siedzibą CUW będą niewykorzystywane trzy sale w Szkole Podstawowej nr 1. Od września – gdy Centrum rozpocznie świadczenie usług wspólnych dla wszystkich zaplanowanych jednostek – zostanie przeniesione do dostosowanego do potrzeb obiektu.

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze