piątek, 19 lipca, 2024

Olsztyn: Rozpoczął się proces w sprawie o zabójstwo na terenie ogródków działkowych

23 września 2021 r. rozpoczął się proces trzech mężczyzn oskarżonych w związku ze śmiercią młodego mężczyzny na terenie ogródków działkowych „Szafirek” w Olsztynie.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w dniu 15 czerwca 2021 r. skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi M., Marcinowi W. oraz Arturowi E. w związku z zabójstwem Rafała N., mieszkańca jednej z miejscowości pod Olsztynem. Do zbrodni tej miało dojść w dniu 30 grudnia 2020 r. na terenie ogródków działkowych „Szafirek” znajdujących się przy ul. Synów Pułku w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora Rafał N. w dniu 29 grudnia 2020 r. w godzinach późnopopołudniowych udał się do Olsztyna, gdzie zapoznał się z trójką wyżej wymienionych oskarżonych, a następnie postanowił wspólnie z nimi spożywać alkohol i narkotyki w altanie na terenie ogródków działkowych „Szafirek” w Olsztynie.

Oskarżeni byli osobami bezdomnymi i w ostatnim czasie nocowali w tej altanie. Do konfliktu pomiędzy pokrzywdzonym a oskarżonymi miało dojść w momencie, gdy Rafał N. próbował zażyć porcję narkotyku przeznaczoną dla Wojciecha M. Okoliczność ta miała na tyle zdenerwować Wojciecha M., że odepchnął Rafała N., a gdy ten upadł na ziemię zaczął go kopać po całym ciele. Po chwili do Wojciecha M. miał przyłączyć się Marcin W. Obaj mężczyźni mieli następnie zadać pokrzywdzonemu co najmniej dwa ciosy w głowę szklaną butelką oraz szereg ciosów metalową rurką w głowę i resztę ciała. Rafał N. zmarł na skutek doznanych poważnych obrażeń głowy oraz utraty znacznej ilości krwi.

W rezultacie Wojciech M. i Marcin W. zostali oskarżeni o zabójstwo Rafała N. Zaś Arturowi E. przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej Rafała N. poprzez trzykrotne uderzenie go paskiem od spodni w pośladki, jak również zarzut nieudzielenia pomocy pobitemu mężczyźnie.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 23 września 2021 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Wojciech M. w pierwszym dniu procesu przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, natomiast Marcin W. nie przyznał się do zabójstwa, wskazując, że chciał tylko pobić Rafała N. Artur E. z kolei przyznał się tylko do zarzutu nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Wszyscy odmówili składania wyjaśnień.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Powiązane artykuły

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze