środa, 29 maja, 2024

Olsztyn ma najlepszą położną w kraju

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego została „Położną na medal”. Okazała się lepsza od 610 innych położnych, które wzięły udział w minionej edycji zmagań. Drugie miejsce zajęła Urszula Piskorska ze Szczytna.

Zakończyła się ósma edycja konkursu, w którym co roku wyłaniane są trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa.

Do konkursu położne mogą zgłosić się same albo przez swoje pacjentki oraz ich rodziny. Zasady wyłaniania zwyciężczyń są restrykcyjne – pacjent albo jego rodzina może oddać tylko jeden głos. Położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej WSS w Olsztynie uzyskała łącznie 711 wskazań.

Tytuł „Położna na medal” jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem i potwierdzeniem tego, że mój życiowy wybór dotyczący wykonywania zawodu położnej był słuszny i że to, co robię ma sens – powiedziała na internetowej stronie szpitala Małgorzata Drężek-Skrzeszewska. – Zwłaszcza, że pracuję z kobietami, które znajdują się w najpiękniejszym momencie życia, czyli przy porodzie i tymi, które stają w obliczu choroby, zwłaszcza onkologicznej.

Kolejne miejsca na podium zajęły Urszula Piskorska ze Szczytna oraz Monika Całko z Nowej Soli.

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska jest położną od prawie 20 lat. Poza pracą w szpitalu wojewódzkim, jest asystentem w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzi także prywatną szkolę rodzenia oraz świadczy usługi położnicze. Od ponad trzech lat przyjmuje porody domowe.

To kolejny triumf przedstawicielki szpitala wojewódzkiego w tej ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej. W jej czwartej edycji najlepsza okazała się Elżbieta Wójtowicz, pracująca w bloku porodowym olsztyńskiej placówki.

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze