piątek, 19 lipca, 2024

Olsztyn jako jedno z dziewięciu polskich miast wspiera trend silent city

Pielęgnacja zieleni nie musi być uciążliwa dla otoczenia. Akumulatorowe rozwiązania stworzone z myślą o profesjonalnym dbaniu o tereny zielone gwarantują szereg korzyści, nie tylko dla ich użytkowników, ale także dla środowiska. Przekonać się będzie można o tym 12 maja od godziny 9:00 w Olsztynie w siedzibie firmy Zulbit przy ulicy Bałtyckiej 133a, w ramach Dni Otwartych MILWAUKEE, producenta proekologicznych rozwiązań do pielęgnacji zieleni.

Z badań Europejskiej Agencji Środowiska (ang. European Environment Agency, EEA) wynika, że hałasu powyżej dopuszczalnego poziomu 55 dB doświadcza ponad 130 mln Europejczyków. Z kolei według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) hałas jest drugą, po smogu, najważniejszą przyczyną środowiskową złego stanu zdrowia Europejczyków. Cisza w sezonie prac ogrodowych, rolniczych i leśnych to towar deficytowy. Antidotum na hałas są akumulatorowe narzędzia i akcesoria stworzone do profesjonalnej pielęgnacji zieleni. Działanie akumulatorowych rozwiązań będzie można osobiście sprawdzić na Dniach Otwartych MILWAUKEE, które w maju i czerwcu odbędą się w 9 miastach na terenie Polski.

Odpowiedzialna pielęgnacja terenów zieleni

Wybór typu zasilania w przypadku profesjonalnych narzędzi do pielęgnacji zieleni to istotna decyzja – nie tylko pod kątem wydajności pracy, często trudnych warunkach, ale także ze względu na komfort życia mieszkańców oraz wpływ na środowisko naturalne.  Profesjonaliści zajmujący się szeroko pojętą architekturą krajobrazu, jak również leśnicy, ogrodnicy i rolnicy doceniają szereg korzyści, które przynoszą bezprzewodowe narzędzia akumulatorowe. Wśród nich jest m.in. cichsza praca urządzeń.

– Wystarczy spojrzeć na przykład spalinowej piły łańcuchowej czy dmuchawy do liści, które generują nawet do 110 dB, czyli tyle, co głośny grzmot, żeby zdać sobie sprawę z negatywnych konsekwencji hałasu na nasze życie. Potwierdzają to dane WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), z których wynika, że hałas, po smogu, jest najważniejszą przyczyną środowiskową złego stanu zdrowia. Szansę na to, że miejska zieleń stanie się enklawą ciszy, daje rozwój technologii i zastąpienie głośnych narzędzi spalinowych akumulatorowymi – przekonuje Karol Omelan, Outdoor Power Equipment (OPE) Sales Manager marki MILWAUKEE na Europę Środkową i Wschodnią.

W dokonaniu wyboru profesjonalnych narzędzi odpowiednich do specyfiki wykonywanej pracy pomogą eksperci MILWAUKEE podczas Dnia Otwartego w Olsztynie. Fachowcy z branży takich jak ogrodowa, leśna, rolnicza czy sadownicza będą mieli okazję przetestować rozwiązania akumulatorowe, mocą konkurujące ze spalinowymi, niemniej ich zastosowanie to brak emisji spalin. Odbędą się również pokazy środków ochrony indywidulanej.

Moc w parze z bezpieczeństwem

Akumulatorowe alternatywy nie tylko redukują szkodliwy dla środowiska hałas, ale są także bezpieczniejsze od spalinowych, bo nie noszą ryzyka wycieku paliwa, nie wymagają częstej konserwacji oraz są tańsze w utrzymaniu. Ważna w wymagających zastosowaniach moc elektronarzędzi akumulatorowych jest zbliżona do spalinowych odpowiedników. Urządzenie pełną moc uzyskują w ciągu sekundy.

– Ogrodnicy, leśnicy, ale też arboryści doceniają wszechstronne rozwiązania, które pozwalają elastycznie poszerzać park narzędziowy o kolejne pozycje. Jednym ze sposobów na stopniowe budowanie zaplecza sprzętowego jest użycie systemu QUIK-LOK™, do którego jest aż 8 różnych końcówek. Z tym samym urządzeniem podstawowym można stosować nożyce do żywopłotu, pilarkę do gałęzi, krawędziarkę czy podkaszarkę, a także szczotki do usuwania zanieczyszczeń czy wycinarkę do trawy, która świetnie nadaje się do usuwania chwastów i pozbycia się grubych zarośli – komentuje Karol Omelan. – Dni Otwarte to doskonała okazja, aby zweryfikować, jak te i inne rozwiązania sprawdzają się w wymagających zadaniach – dodaje ekspert MILWAUKEE.

DNI OTWARTE 2023 „Sezon na MILWAUKEE – NATURALNIE” to seria wydarzeń organizowana we współpracy z lokalnymi dystrybutorami marki w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Pierwszym przystankiem na mapie Polski będzie Olsztyn, do którego MILWAUKEE zaprasza 12 maja. Dni otwarte odbędą się jeszcze w 8 polskich miastach: Żninie, Kobylnicy, Ełku, Rybniku, Wrocławiu, Kaliszu, Częstochowie i Ujazdowie Górnym. Oprócz pokazów i możliwości przetestowania narzędzi organizator zapewnia uczestnikom również atrakcje, na przykład w postaci turnieju minigolfa z elektronarzędziami zamiast kijów.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze