sobota, 24 lutego, 2024

Olsztyn gotowy na XXXII Finał WOŚP!

W Olsztynie tradycyjnie powstało kilka sztabów, w tym po raz pierwszy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (nr 7511).  Głównym koordynatorem akcji jest sztab nr 7261 zorganizowany przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” z siedzibą w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Tarasa Szewczenki 1. Kieruje nim Iwona Młynarczuk.

W OCOP prawie wszystko już przygotowane. Członków sztabu, m.in. przewodniczącą Związku „Razem w Olsztynie” Beatę Sadowską i szefową sztabu Iwonę Młynarczuk, zastaliśmy przy składaniu  orkiestrowych puszek i liczeniu pierwszych wpłat zebranych przez wolontariuszy. Pani Iwona była zadowolona, bo w mozolnym liczeniu samych monet wspomagali komisję członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, mającego swą siedzibę także w OCOP.

W mieście będzie trzystu wolontariuszy, więc nikt z potencjalnych ofiarodawców nie musi ich szukać – powiedziała nam pani Iwona.  – Areną wielu ciekawych wydarzeń od godziny piętnastej będzie Hala „Urania” i jej otoczenie. Największą niespodziankę sprawiły nam służby mundurowe, które w ubiegłych latach w orkiestrze nie grały: 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka, Czwarta Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej,  Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej i występująca po raz pierwszy Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Będzie oczywiście policja. Ich stoiska  zaciekawią zapewne wielu olsztynian i gości.

Na scenie hali wystąpią:  Przedszkole nr 14 w Olsztynie,  Pracownia Tańca Pryzmat,  Szkoła Tańca BTB z Olsztyna, Monstars Szkoła Tańca,  Olsztyńska Szkoła Cheerleadingu Soltare i Sylwetka Fitness Club. potem koncertować będą:  How We Met, Traffic Junky i TUPOLEV. Obok będą stoiska różnych firm. Finałe to „Światełko do nieba” i koncert zespołu Blenders.

Zapewne hitem będą imprezy w kortowskim Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji , czyli w „Kortosferze” przy ul. Prawocheńskiego 9 (za centrum konferencyjnym). Instytucja ta działa od niedawna i sama w sobie jest bardzo ciekawa, ale na codzięń można ją zwiedzać tylko za opłatą. Tym razem w od godziny 10 do 18  zagra tam Naukowa Orkiestra, a wstęp ułatwią darmowe wejściówki (do pobrania na internetowej stronie Kortosfery: https://www.kortosfera.uwm.edu.pl/, gdzie jest pełny program ).

Ponad 140  multimedialnych i rzeczywistych ekspozycji pozwoli zwiedzającym zgłębiać tajniki świata. Uczestnicy finału WOŚP mogą też wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych. Będą też pokazy tańca, sportowe oraz koncerty. Dobrze się więc stało, że pracownicy kilku instytucji z UWM  porozumieli się z kierownictwem uczelni, by ulokować tam atrakcje 32. WOŚP. Kortowskiemu sztabowi przewodniczy Urszula Sobierajska z Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM, która „orkiestrowe” doświadczenie zdobyła w harcerstwie, a w ub. roku działała w sztabie w Aurze. Współorganizatorem uniwersyteckiej Orkiestry jest Centrum Marketingu i Mediów UWM.

Dodajmy, że dodatkowe atrakcje przygotowali gospodarze obu olsztyńskich galerii: Aury i Warmińskiej. Wiele wydarzeń będzie się działo, jak co roku, na terenie Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Żołnierskiej 15, gdzie sztabem nr 5287 kieruje Agnieszka Spaszewska. Życzliwe serca uczniów i nauczycieli zapewne z niecierpliwością oczekują kolejnego finału.

Tekst i zdjęcia Jerzy Pantak

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze