wtorek, 16 lipca, 2024

Olsztyn gotowy na przyjęcie uchodźców

Rosnące napięcie na linii Rosja – Ukraina sprawiło, że polski rząd zaczął szykować się na pomoc uchodźcom. Samorządy zostały zobowiązane do przygotowania listy miejsc, do których kierowani mogą być Ukraińcy.

Zgodnie z planem zabezpieczenia miejsc, uzgodnionym z wojewodą, przeznaczyliśmy 60 miejsc w hotelu Relaks na przyjęcie uchodźców. Jeśli zaistnieje potrzeba zwiększenia liczby miejsc, będziemy na bieżąco reagować. Na razie jednak nie wpisujemy na tę listę obiektów edukacyjnych, ponieważ dzieci i młodzież już wróciła lub wkrótce wróci na zajęcia. Niemniej, jeśli zajdzie taka potrzeba, nie pozostaniemy obojętni.

–mówi Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Poza listą miejsc, w których przyjęci mogą zostać uchodźcy, samorządy musiały przygotować także informacje o ewentualnym wyżywieniu. Olsztyn zadeklarował 23 podmioty cateringowe, które zadbają o dostarczanie jedzenia, jeśli zajdzie taka konieczność.

– Cały czas głęboko wierzymy, że do żadnego konfliktu nie dojdzie i że nasi sąsiedzi nie będą zmuszeni uciekać ze swojej ojczyzny – dodaje Grzymowicz.

Poza Olsztynem w województwie warmińsko-mazurskim miejsca dla uchodźców zadeklarował także m.in. samorząd Elbląga.

źródło: UM Olsztyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze