piątek, 14 czerwca, 2024

Obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Olsztynie

Urząd Wojewódzki wspólnie z NSZZ „Solidarność” zorganizowali obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Po oficjalnych przemówieniach, złożono kwiaty i zapalono znicze pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności. Tego dnia odbyła się także premiera filmu dokumentalnego „Atak na Region”.

Film został wyprodukowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2022. To 40-minutowy dokument fabularyzowany, ukazujący ostatnie dwie godziny przed wprowadzeniem stanu wojennego, rozgrywające się w Zarządzie Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”.

Podczas premiery Wojewoda Artur Chojecki przekazał słowa uznania twórcom filmu.

„Uprzejmie dziękuję za Waszą pracę, energię i kreatywność włożone w realizację projektu. Życzę Państwu kolejnych tego typu wartościowych produkcji, które pozostaną jako nasz wkład w kultywowanie pamięci o bolesnych kartach naszej historii.” – powiedział Wojewoda.

Obchody zakończyła Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po niej, Wojewoda punktualnie o godz. 19.30 zapalił w oknie swojego gabinetu światło wolności.

źródło: Urząd Wojewódzki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze