niedziela, 26 maja, 2024

Nowy-stary dyrektor Teatru Lalek

Kolejną kadencję Olsztyńskim Teatrem Lalek kierować będzie Andrzej Bartnikowski, który odebrał 27 sierpnia nominację dyrektorską.

To będzie już trzecia kadencja Andrzeja Bartnikowskiego na stanowisku szefa olsztyńskich „Lalek”. Pierwszą umowę zawarł w 2015 roku, kolejną nominację dostał natomiast trzy lata temu.

Andrzej Bartnikowski to dramatopisarz i reżyser teatralny. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W 1995 roku założył w naszym mieście Teatr Żywych Fotografii. W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Podczas ostatniego konkursu Andrzej Bartnikowski miał dwóch kontrkandydatów. Jednak to on zyskał uznanie konkursowej komisji. Nowa umowa, również trzyletnia, zacznie obowiązywać 1 września.

A Olsztyński Teatr Lalek już szykuje się do nowego sezonu oraz pierwszej premiery. Będzie nią spektakl „Powroty”, jeden z projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

To zdecydowanie sztuka dla dorosłego widza – mówi dyrektor BartnikowskiDotykamy doświadczeń z obozów koncentracyjnych. To niezwykła sztuka i niezwykle przebiegały prace nad nią. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i odwiedzić naszą instytucję.

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze