niedziela, 26 maja, 2024

Meldunek z Olsztyna. 30. finał WOSP za 9 dni!

Do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało dziewięć dni. W ogólnomiejskim sztabie zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”, który mieści się w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Tarasa Szewczenki 1, przygotowania zostały zakończone.

Dość szybko udało nam się zwerbować 350 wolontariuszy i skompletować dla nich puszki oraz pozostałe gadżety, w tym koszulki i identyfikatory. Z niecierpliwością czekamy na przyszłą sobotę, by wydać je wolontariuszom – powiedziała nam Iwona Młynarczuk, jedna z dziewięciorga członków sztabu nr 5699, któremu przewodniczy posłanka Nowej Lewicy Monika Falej.

Sztab nr 5699 przygotował też szereg imprez na Scenie Staromiejskiej i w okolicy. Rozpoczną się one o godz. 14. Największą atrakcją będzie zapewne występ zespołu „Enej”.

W Olsztynie działają też dwa inne sztaby: nr 4049 przy Warmińsko-Mazurskim Oddziale Okręgowym PCK pod wodzą Doroty d’Aystetten oraz nr 5287 w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii krajowej przy ul. Żołnierskiej 15, którym kieruje Agnieszka Spaszewska, nauczycielka wychowania fizycznego. Oba także mają komplet wolontariuszy.

Przypomnijmy, że tegoroczna zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na zakup aparatury dla okulistyki dziecięcej. Pieniądze można też wpłacać poprzez internetowe aukcje na Allegro różnych fantów oraz za pomocą e-skarbonki Mastercard przypisaną do danego sztabu lub wolontariusza.

W chwili pisania tego tekstu e-skarbonka PCK zgromadziła 210 zł, a ZS „Razem w Olsztynie” – 5490 zł. Brawo!

Tekst i zdjęcia Jerzy Pantak

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze