środa, 29 maja, 2024

Kolejny meldunek z Olsztyna. Finał WOŚP w Aurze i Galerii Warmińskiej

W niedzielę 30 stycznia odbędzie się się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warmińska Aura kolejny raz jako partner strategiczny zagra wraz z mieszkańcami Olsztyna, będzie też sponsorować olsztyńskie „Światełko do Nieba”. W obu galeriach szykowane są liczne występy, atrakcje i działania towarzyszące wsparciu największej corocznej zbiórki pieniędzy w Polsce.

Trwają ostatnie przygotowania do jubileuszowego finału WOŚP. Warmińska Aura zagra pełną parą wraz z całym Olsztynem. W tym roku finał odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a zbiórka będzie prowadzona na rzecz okulistyki dziecięcej. Celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.

W Galerii Warmińskiej finał rozpocznie o godz. 12 koncert zespołu bębniarskiego Boomeranci, po którym podziwiać będzie można występy m.in.: tańca brzucha (Studio Animacji Ruchowej „Rytm”), zespołu Prymat Pracownia Tańca, Studio Gitary goostaw.com i wokalistek z Muza Art. Rave Dance Studio zaprezentuje pokaz uczestników szkoły tańca prowadzonej przez doświadczonego tancerza i choreografa Rafała Milcewicza. Wystąpi także Olsztyński Teatr Tańca Ulicznego, który przedstawi teatr Animację – cyrk i taniec w jednym oraz taniec z ogniem. Dodatkowo będzie można wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy WOPR, jak również skorzystać z porad i dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej przy stoisku Studia Zdrowia i Urody Anny Mularczyk. Prowadzone będą też licytacje na rzecz WOŚP.

Finałowe obchody w Aurze Centrum rozpoczną się o godz. 13 występem dzieci ze Szkoły Muzycznej Yamaha na drugim piętrze obok windy. Następnie będzie można wziąć udział w licznych animacjach, zabawach, grach i warsztatach na pasażu, w bezpośrednim sąsiedztwie sceny głównej na drugim piętrze galerii, takich jak: warsztaty edukacyjne, m.in. „UNO-dziecko i pieniądze”, warsztaty ornitologiczne, badawczo-eksperymentalne, z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez PCK oraz warsztaty kreatywne. Odbędzie się pokaz sprzętu militarnego grupy ASG oraz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Działało będzie także stoisko malowania twarzy dla najmłodszych. Na poziomie 1, w strefie gastronomicznej, odbędą się warsztaty taneczne modern jazz Szkoły Tańca Monstars oraz warsztaty bokserskie dla dzieci prowadzone przez Pirs Olsztyn Zatorze.

W Galerii Warmińskiej oraz w Aurze Centrum staną również punkty rejestracyjne Fundacji DKMS, przy których osoby, które ukończyły 18. rok życia będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. W obu galeriach będą także wydawane bezpłatne, ciepłe posiłki dla zarejestrowanych wolontariuszy WOŚP.

Warmińska Aura wraz z mieszkańcami Olsztyna co roku wspiera WOŚP. Gramy i pomagamy wszyscy razem. Udostępniamy tereny galerii artystom, organizując liczne atrakcje i wspierając zbiórki pieniędzy. W związku z sytuacją epidemiczną wszystkie wydarzenia w naszych centrach odbywają się w ścisłym rygorze sanitarnym– podkreśla Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

W ramach 30., jubileuszowej edycji około 120 tysięcy wolontariuszy w około 1 700 sztabach będzie zbierać pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek. Przez cały dzień w finałowym studiu trwać będzie Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). W internecie odbywać się będą setki internetowych zbiórek i aukcji. Orkiestra zbiera pieniądze nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Tradycyjnie o godz. 20 w finałową niedzielę odbędzie się happening pt. „Światełko do Nieba”. W Olsztynie Warmińska Aura jest sponsorem wieczornego koncertu na Starym Mieście.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze