środa, 4 października, 2023

Jubileusz 35-lecia pracy twórczej Zbigniewa Piszczako

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 16 września 2022 roku o godzinie 18.00 w Galerii Usługa Jazz Bar (Stare Miasto 2) w Olsztynie. Tego dnia premierę będzie miała wystawa autorstwa Zbigniewa Piszczako, przygotowana z okazji 35-lecia jego pracy twórczej.

ZBIGNIEW PISZCZAKO – karykaturzysta i animator kultury, należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury oraz Warmińsko-Mazurskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zadebiutował w 1986 r. na łamach Gazety Olsztyńskiej.

Publikował w pismach satyrycznych: Szpilki, Karuzela, Twój Dobry Humor, Gilotyna; w pismach ogólnopolskich: Sztandar Młodych, Super Express, Odrodzenie, Bez Przysłony, Piłka Nożna, Wprost, Świat Książki, Tina, Przyroda Polska. Związany głównie z prasą lokalną: Kormoran, Dziennik Pojezierza, Głos, Dziennik Północy, Tygodnik Warmiński, Tygodnik Pojezierza, Nowoczesna Olsztynianka, Nowe Życie Olsztyna, Gazeta Olsztyńska.

Laureat konkursów karykatury w kraju i za granicą. W 2022 roku otrzymał Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie „Albert Einstein. Pokojowe wykorzystanie energii jądrowej”.

Ma na koncie kilku wystaw indywidualnych oraz ponad 300 wystaw zbiorowych rysunku satyrycznego i karykatury w kraju i za granicą. Zajmuje się organizowaniem różnorodnych wystaw, konkursów, spotkań autorskich, koncertów i innych działań artystycznych. Jest pomysłodawcą i realizatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa (od 2018 r), którego celem jest nagrodzenie autorów najlepszych prac opublikowanych w danym roku kalendarzowym i zwrócenie uwagi na znaczenie rysunku prasowego.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze