wtorek, 16 lipca, 2024

Jazzowo w Domu Mendelsohna

W ramach Festiwalu Mendelsohna w Olsztynie w sobotę 23 października 2021r. wystąpi „Krzysztof Baranowski Trio”.

Zespół powstał w 2018 r. z inicjatywy multiinstrumentalisty i kompozytora Krzysztofa Baranowskiego (ur. 1994 r. w Olsztynie) – absolwenta poznańskiej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w klasie gitary jazzowej oraz Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu. Członkowie formacji łączą jazzową tradycję i nowoczesne brzmienie w formule fortepianowego trio. Świeże, harmonijne kompozycje lidera, sceniczna kreatywność i emocjonalny język muzycznej wypowiedzi wyróżniają trio na tle innych polskich zespołów jazzowych.

Utwory wykonywane przez K.B. Trio to głównie kompozycje pomysłodawcy zespołu – Krzysztofa Baranowskiego, które łączą w sobie różnorodne inspiracje, od jazzu tradycyjnego, przez muzykę klasyczną, jazz skandynawski, po muzykę filmową i world music. Muzycy wchodzący w skład formacji cechują się dużą wrażliwością i wszechstronnością. Mimo młodego wieku posiadają bardzo bogate muzyczne doświadczenie. Liderowi – kontrabasiście towarzyszą na scenie pianista Mateusz Kaszuba oraz perkusista Shachar Elnatan.

Koncert odbędzie się w Domu Mendelsohna (sobota, 23 października, 18:00). Będzie jednocześnie transmitowany na żywo na fanpage’u Borussii i w kanale YouTube Borussia Olsztyn.

źródło: Borussia Olsztyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze