środa, 22 maja, 2024

Festyn u Zyndrama i Mendelsohna

W sobotę (26 czerwca) w godz. 10.30-15.00 będzie świętować ul. Zyndrama z Maszkowic. Podczas wydarzenia odbędzie m.in. zwiedzanie Domu Mendelsohna, projekcja filmu o słynnym architekcie, koncert czy otwarcie wystawy fotograficznej o Osiedlu Grunwaldzkim.

Zayndram z Maszkowic był rycerzem. Brał udział m.in. w bitwie pod Grunwaldem, gdzie miał prowadzić do boju chorągiew ziemi krakowskiej. Przy ulicy nazwanej jego imieniem znajdują się pamiątki po gminie żydowskiej, jaka działała na terenie Olsztyna – dom przedpogrzebowy Bet Tahara, będący pracą dyplomową światowej sławy architekta Ericha Mendelsohna oraz pozostałości po kirkucie, który istniał w tym miejscu do przełomu lat 60. i 70. poprzedniego wieku.

Doskonałą okazją, aby poznać klimat tego miejsca i odwiedzić tę interesującą ulicę będzie sobotni (26 czerwca) festyn „Sąsiedzi w akcji”.

To będzie doskonała okazja, by w nieformalnej atmosferze spędzić wspólnie pierwszy wakacyjny dzień – zachęcają organizatorzy z Fundacji oraz Stowarzyszenia Borussia.

Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. zwiedzanie Domu Mendelsohna, projekcja filmu o słynnym architekcie, koncert czy otwarcie wystawy fotograficznej o Osiedlu Grunwaldzkim. Początek wydarzenia o 10:30 przy Domu Mendelsohna przy ul. Zyndrama z Maszkowic 2.

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze