wtorek, 16 lipca, 2024

„Dobre i złe ustroje a wolność” – spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem

W najbliższą środę prof. Leszek Balcerowicz wygłosi wykład pt. „Dobre i złe ustroje a wolność” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2023 r. o godz. 11:00 w Auli im. M. Gotowca UWM (ul. Oczapowskiego 5). Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja FOR, Koło Naukowe Liberalizmu Gospodarczego oraz Wydział Nauk Ekonomicznych UWM.

Podczas wykładu Profesor przedstawi ustroje państwa i ich wpływ na kondycję polskiej gospodarki, rozróżni rodzaje kapitalizmu, a także omówi zagrożenia związane z socjalizmem, powodującym regres ustrojowy. Tematem będzie również bieżąca sytuacja gospodarcza kraju. Spotkanie przewiduje część dyskusyjną, w której słuchacze będą mieli okazję zadać pytanie prelegentowi.

W ramach wykładu istnieje możliwość zakupu książek, w tym najnowszej książki wydanej przez Fundację FOR – „Odkrywając wolność 2. W obronie rozumu” wraz z autografem lub dedykacją Profesora.

Publikacja „Odkrywając wolność 2. W obronie rozumu” to zbiór artykułów liberalnych myślicieli poruszających fundamentalne kwestie indywidualnej wolności i jej wpływu na rozwój społeczeństw. Jest to kontynuacja zbioru tekstów o wolności pt. „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” wydanej w 2012 roku.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze