środa, 29 maja, 2024

Areszt wobec kobiety podejrzanej o ugodzenie nożem swojego partnera

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Moniki P. podejrzanej o wielokrotne ugodzenie nożem swojego partnera.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w dniu 28 września 2021 r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowanie wobec Moniki P. podejrzanej o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Mariusza P. Chodzi o zdarzenie, do którego miało dojść w dniu 26 września 2021 r. w jednym z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora Monika P. miała dopuścić się zarzucanego jej czynu poprzez wielokrotne zadanie Mariuszowi P. uderzeń nożem, m. in. w okolice barków. Podejrzana zamierzonego celu (spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Mariusza P.) jednak nie osiągnęła z uwagi na postawę obronną pokrzywdzonego, jego ucieczkę oraz udzielenie mu pomocy medycznej – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 28 września 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Moniki P. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. W ocenie sądu grożąca podejrzanej surowa kara mogłaby skłonić ją do podjęcia działań mających na celu bezprawne utrudnianie postępowania, w szczególności poprzez wpływanie na zeznania pokrzywdzonego, którego zna i z którym pozostaje w bliskich relacjach.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Powiązane artykuły

6 KOMENTARZE

  1. Słowa mają ogromną moc bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu zaklęta jest mądrość, której szukamy w naszym życiu przez długi czas. Zapraszam do siebie http://www.xmc.pl 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze