środa, 27 września, 2023

Żebyśmy były dla siebie jak siostry? Kobieca wystawa przed MCK

Do 7 czerwca przed budynkiem Mrągowskiego Centrum Kultury można oglądać czarno-białe fotografie, przedstawiające sylwetki ośmiu znanych w Mrągowie kobiet.

Kobiece piękno razem i osobno, uchwycone w obiektywie przez kobietę – tak podsumować można wyjątkową wystawę realizowaną w ramach projektu “You Can Fly”. Przedsięwzięcie w ramach ogólnopolskiej olimpiady społecznej “Zwolnieni z teorii” realizuje Zuzanna Juroszek wraz ze swoimi rówieśniczkami z I LO w Cieszynie.

Idea wystawy pojawiła się już na samym początku, kiedy YCF dopiero raczkowało. Naszym celem jest ukazanie różnorodności wśród kobiet. Każda z nas jest inna, ale mimo tego, wszystkie jesteśmy wyjątkowe. Kolorystyka zdjęć ma ukazać delikatność i pokazać, że mimo wszystko wiele nas łączy. Wszystkie jesteśmy siostrami i powinnyśmy się wspierać, dlatego zależało nam na ukazaniu siostrzeństwa na zdjęciach wspólnych. Halka jako element bielizny, bardzo wyrafinowany, umożliwiający swobodę, a zarazem przedstawiający kobiecość. Liczymy na pozytywny odbiór – przyznaje Zuzanna Juroszek z grupy projektowej YCF.

Miejscem prezentacji zdjęć jest przestrzeń przed Mrągowskim Centrum Kultury.

Do zdjęć pozowały: Donata Kobylińska-Durka, Daria Woźniel, Magdalena Lewkowicz, Liwia Jarosińska, Zuzanna Juroszek, Zuzanna Świtaj, Barbara Jędrzejewska, Laura Jędrzejewska.

Autorką zdjęć jest młoda fotografka Joanna Więcławska, współpracująca z Fundacją Alternatywnej Edukacji ALE. – Starałam się, by przed obiektywem aparatu nasze modelki zachowywały się naturalnie, a na zrobionych już zdjęciach podobały się sobie i innym – mówi Joanna.

Wystawę zorganizowała Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE, która wspierała projekt You Can Flay realizowany przez Zuzannę Juroszek. Wystawa będzie dostępna do 7 czerwca.

Marlena Bieleninik, koordynator projektów społecznych Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE”

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze