piątek, 14 czerwca, 2024

WOŚP w Sorkwitach [Program 2023]

W zeszłym roku zorganizowano historyczny, pierwszy finał WOŚP w gminie Sorkwity (wcześniej wolontariusze współpracowali ze sztabem w Mrągowie). Tym razem wydarzenia potrwają przez cały weekend.

„Sorkwickie wielkie granie” rozpocznie się w piątek 27 stycznia 2023 roku o godzinie 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sorkwitach.

Zapraszamy do nas już w piątek na „Strażackie nocne granie”. Tego dnia przez całą noc będziemy grać w różne gry planszowe. Nie zabraknie oczywiście kawy, herbaty czy przekąsek. Zabawa potrwa do ostatniego gracza! – zachęca do uczestnictwa koordynatorka WOŚP na gminę Sorkwity Marta Kopaniec.

W kolejne dni nie zabraknie też aktywności fizycznych. W sobotę odbędzie się Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej a kilka godzin później rozpocznie się Turniej Szachowy. W niedzielę organizatorzy zapraszają na Turniej Tenisa Stołowego.

Finał WOŚP odbędzie się tym razem w budynkach OSP oraz GOK w Sorkwitach.

Atrakcje przy OSP rozpoczną się o godzinie 9:30 i potrwają do godziny 15.30. Przygotowaliśmy m.in. tory przeszkód i strażackie wyzwania, FotoRamkę OSP. Odbędzie się też pokaz pomocy przedmedycznej, Strażackie Światełko do Nieba, a zainteresowane osoby będą mogły wsiąść do naszego strażackiego wozu. Później zapraszamy na występy artystyczne do Gminnego Ośrodka Kultury. Swoje umiejętności zaprezentują dzieci z naszych przedszkoli, szkół. Wystąpią też Maja Krysiak i Mateusz Matlas – informuje Marta Kopaniec.

W zeszłym roku mieszkańcy gminy ofiarowali w sumie 16 tysięcy złotych. Jak będzie w tym roku?

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze