czwartek, 20 czerwca, 2024

Większe wsparcie dla młodzieży z Dobrego Miasta

Od marca dzieci i młodzież z powiatu olsztyńskiego mogą korzystać z rozszerzonej oferty pomocy w dobromiejskim Punkcie Konsultacyjnym Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ma swoją siedzibę w olsztyńskim starostwie, a w powiecie prowadzi także cztery punkty konsultacyjne: w Barczewie, Biskupcu, Olsztynku i Dobrym Mieście. – Nasza placówka ma szeroki zakres działań. To diagnoza logopedyczna, pedagogiczna, psychologiczna, wsparcie i terapia. Głównie są to zajęcia indywidualne, ale szkolimy też rodziców i rady pedagogiczne. Od 2017 roku jesteśmy wiodącym ośrodkiem w powiecie i działamy na rzecz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością – wyjaśniała Małgorzata Stolarska, dyrektor PPP-P.

Jesienią ubiegłego roku starosta olsztyński zawarł porozumienie z burmistrzem Dobrego Miasta Jarosławem Kowalskim dotyczące przekazania dwóch dodatkowych pomieszczeń na potrzeby PPP-P w budynku przy ul. Olsztyńskiej. – Nasza poradnia przyjmuje rocznie ponad 4,5 tys. młodych mieszkańców. Potrzeby są więc bardzo duże i jako samorząd mamy tego świadomość. Dziękuję burmistrzowi za to, że nasza poradnia może za darmo korzystać z pomieszczeń Centrum Usług Wspólnych. Dziękuję też pani dyrektor Poradni za zaangażowanie w tworzenie tego punktu w Dobrym Mieście – mówił starosta olsztyński Andrzej Abako podczas otwarcia punktu PPP-P w Dobrym Mieście.

Honorowym gościem uroczystości był sekretarz stanu Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz.

– Pomoc psychologiczna jest największą potrzebą deklarowaną przez Polaków. Pandemia i sytuacja zagrożenia wojennego sprawiają, że zwiększa się liczba osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwiększamy ilość psychologów w szkołach z 2 na 4 tysiące. Myślimy o ośrodkach środowiskowych, żeby umożliwić dzieciom terapię. Ważna jest dobra koordynacja pracy w szkole i poradniach – mówił minister Maliszewski, który jest także profesorem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Władze Powiatu myślą o kolejnych inicjatywach, które wspierałyby młodych mieszkańców. – Przy powiatowym szpitalu w Biskupcu już działa placówka, która oferuje dzieciom i młodzieży pomoc psychologiczną. W związku z tym, że potrzeby w tym zakresie są bardzo duże, chcemy podobną przychodnię utworzyć także przy dobromiejskim szpitalu – zapowiedział starosta Abako.

Olsztyńska Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej i zawodoznawczej. Wspiera dzieci i młodzież uczące się w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie powiatu olsztyńskiego, ich rodziców i nauczycieli.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze