poniedziałek, 15 lipca, 2024

W Pasymiu odbył się Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow

Pasym gościł Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow. Wydarzenie odbyło się w ramach jubileuszu sieci spod znaku pomarańczowego ślimaka, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności w Polsce. Humoru i dobrej zabawy nie zepsuła kapryśna pogoda. Zwyciężyła dobra zabawa na dwóch kółkach, połączona z masą atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dwudniowy Festiwal otworzył Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia wspólnie z Janem Lisiewskim, sekretarzem Gminy. Do Pasymia zjechało wielu gości m.in. Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Sylwia Jaskulska, Prezes Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow i jednocześnie Burmistrz Górowa Iławeckiego – Jacek Kostka, Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Marcin Galibarczyk, Burmistrz Ornety- Ireneusz Popiel i reprezentujący PTTK Oddział w Olsztynie oraz członek Komitetu Naukowego Sieci Cittaslow – Andrzej Bobrowicz,  licznie przybyli też mieszkańcy gminy.

Zaproszeni goście uczestniczyli w rajdzie rowerowym, który poprowadzony został piękną trasą  okalającą Pasym. Odbyły się zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta Pasymia w ramach 15-lecia sieci Miast Cittaslow. Zawody prowadzone przez Radnych Miejskich rozegrane zostały na nabrzeżu Jeziora Kalwa. Zwyciężył Marcin Ptaszkowski, który złowił ok. 800 sztuk ryb. Drugie miejsce zajął Wojtek Harytoniuk, a trzecie Jan Kajak. Jako najmłodszy zawodnik wyróżnienie otrzymał Michał Borkowski .

Nie zabrakło kulinarnych akcentów. W ramach Pikniku Radni wspólnie z Sołtysami przygotowali masę wspaniałych przysmaków, które można było bezpłatnie spróbować na ich stoisku. Na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury na scenie wystąpił zespół Ewolucja, Gwiezdna Flota i Stashka. Pierwszy dzień Festiwalu zakończyła nocna Parada Świetlna.

W niedzielę mimo deszczowej pogody na zabytkowym Rynku w Pasymiu stawiło się ok. 200 kolarzy, aby uczestniczyć w zmaganiach Milko Mazury MTB. Popularnością cieszył się challenge na pokonanie 10 metrów na rowerze w jak najdłuższym czasie. Chętnych do zabawy nie brakowało. Konkurs o Puchar Ślimaka wygrał Piotr Polus z czasem 20 minut, Igor Kubacki z czasem 13 min 20 sekund był drugi. Tym samym pokonując rekord z Biskupca, który wynosił 9 minut.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Pasym oraz Stowarzyszenie Luz Grupa przy wsparciu Stowarzyszenia Krajowej Sieci Miast Cittaslow i Powiatu Szczycieńskiego.

Autor: Natalia Wrzosek

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze