piątek, 14 czerwca, 2024

Rusza szósty sezon Milko Mazury MTB!

Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Do tej pory udział w projekcie wzięło blisko 16 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 150 000 kibiców. Jak będzie wyglądał najbliższy sezon?

W sezonie 2021 w ramach Milko Mazury MTB odbędzie się aż 10 emocjonujących wyścigów zorganizowanych w najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowościach. Centra turystycznych miast znów staną się areną zmagań setek kolarzy z Polski i z zagranicy. Centrum Mikołajek, Park Rogera Goemaera w Giżycku, Rynek Główny w Pasymiu, tereny rekreacyjne w Iławie, Ośrodek Piękny Brzeg w Węgorzewie, Eko Marina w Piszu i Miasteczko Mrongoville w Mrągowie to tylko jedne z wielu lokalizacji, które odwiedzimy w ramach Milko Mazury MTB 2021.

Milko Mazury MTB to nie tylko wymagające trasy dla doświadczonych kolarzy startujących w wyścigach PRO, Expert i Hobby. Organizatorzy przygotowali także trasę FUN, dedykowaną początkującym rowerzystom. Udział w tej rywalizacji to świetna zabawa oraz okazja do poznania ciekawych tras rowerowych. Trasy wszystkich wyścigów wytyczono tak, by przebiegały przez najatrakcyjniejsze tereny leśne, przygotowywane są specjalne ścieżki rowerowe typu singletrack poprowadzone wzdłuż stromych brzegów mazurskich jezior. Prowadzona jest Klasyfikacja Generalna Indywidualna i Drużynowa. Dodatkowo uczestnicy powalczą o tytuły i koszulki „Leśnego Sprintera” i „Górala na Mazurach”, zdobywając dodatkowe punkty na premiach. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja.

Nie zapomniano także o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach: ŁACIATE JUNIOR RACE – Liga Szkółek Kolarskich oraz ŁACIATE JUNIOR STRIDER RACING. Liga Szkółek Kolarskich to wyścig dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Wyścig dedykowany jest dla wszystkich małych rowerzystów. ŁACIATE JUNIOR STRIDER RACING to wyścigi dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Rywalizacja odbywa się na rowerkach biegowych STRIDER na specjalnie przygotowanym torze STRIDER ZONE, organizator zapewnia rowerki i akcesoria.  Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu. Wyścigi dla dzieci dopasowane zostały odpowiednio do grup wiekowych:

Wyścig ŁACIATE JUNIOR RACE – Liga Szkółek Kolarskich

  • ŁACIATE JUNIOR RACE 1 Skrzaty  – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 6 lat;
  • ŁACIATE JUNIOR RACE 2 Bystrzaki – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 7 do 8 lat
  • ŁACIATE JUNIOR RACE 3 Wentylki – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 9 do 10 lat;
  • ŁACIATE JUNIOR RACE 4 Żak / Żaczka (kat. PZKol) – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 11 do 12 lat;
  • ŁACIATE JUNIOR RACE 5 Młodzik / Młodziczka (kat. PZKol) – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 13 do 14 lat

Wyścig ŁACIATE JUNIOR STRIDER RACING

  • STRIDER Racing 1 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku do 2 lat;
  • STRIDER Racing 2 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 3 lata;
  • STRIDER Racing 3 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 4 lata;
  • STRIDER Racing 4 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 5 lata;

źródło: Milko Mazury MTB

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze