czwartek, 18 kwietnia, 2024

Rozbity gang, zlikwidowana fabryka papierosów i 2 krajalnie tytoniu [wideo] [zdjęcia]

Funkcjonariusze W-MOSG, MOSG oraz CBŚP i KAS rozbili gang tytoniowy. Zlikwidowali fabrykę papierosów, dwie krajalnie tytoniu. Przejęli także urządzenia i maszyny warte kilkaset tys. zł, blisko 10 ton tytoniu i prawie 318 tys. sztuk papierosów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych nielegalnych towarów wynosi ponad 7 mln zł.

Sprawa zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że poszczególnymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej zainteresowani są funkcjonariusze różnych służb. W efekcie połączono siły i dzięki współpracy funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Placówki Straży Granicznej w Elblągu, policjantów z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie rozbito gang zajmujący się przestępczością akcyzową.

W ubiegły czwartek nad ranem funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W jednym z budynków gospodarczych na prywatnej posesji funkcjonariusze odkryli i zlikwidowali linię technologiczną służącą do produkcji papierosów. Na dwóch kolejnych posesjach ujawniono dwie krajalnie tytoniu. Łącznie zabezpieczono ponad 8,5 tony krajanki tytoniowej, 1,2 tony suszu tytoniowego, blisko 318 tys. sztuk wyprodukowanych już papierosów. Przejęto także urządzenia służące do produkcji papierosów oraz rozdrabniania tytoniu, opakowania, filtry, bibuły, okleiny. Zabezpieczono 116 tys. zł w gotówce oraz 2 samochody. Audi o wartości 30 tys. zł i BMW warte 175 tys. zł, z czego drugi pojazd okazał się kradziony.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze