środa, 22 maja, 2024

Rekordowy przemyt krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości blisko 25 mln zł. Największą wartość zabezpieczonych towarów, bo aż 21 mln zł, stanowiła krajanka tytoniowa.

Zdeponowano prawie 2 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości  blisko 1,5 mln zł. Na polski rynek nie trafią również narkotyki o czarnorynkowej wartości 2,4 mln zł, które zabezpieczyli funkcjonariusze W-MOSG w trakcie działań. W pierwszych miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodowe grupy przestępcze, zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów oraz ujawnili przydomowe hurtownie.

W tym roku na Warmii i Mazurach coraz częściej funkcjonariusze SG ujawniają białoruskie papierosy, pojawiły się nawet wyroby turkmeńskie. W nielegalne biznesy zamieszane są osoby z naszego regionu, z całej Polski i również z Europy. Produkują, przewożą i zajmują się dalszą dystrybucją, nie tylko „koledzy po fachu”, ale całe rodziny. Tak było w przypadku ojca i dwóch córek. To oni pod pretekstem wożenia torfu, wozili nielegalne białoruskie papierosy.

fot. W-MOSG

Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu, zarówno na Warmii i Mazurach,  jak i na terenie całego kraju doprowadziły do postawienia przed sądem członków zorganizowanych grup przestępczych. Zarzuty usłyszały również osoby przewożące i handlujące tytoniem, czy nielegalnymi papierosami.

źródło: Mirosława Aleksandrowicz, W-MOSG

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze