środa, 4 października, 2023

Porozmawiajmy o Mazurach – spotkanie autorskie z Ewą Zdrojkowską

W sobotę (5 listopada) o godz. 14:30 w Bibliotece Polany Kultury w Orzyszu odbędzie się spotkanie autorskie z dziennikarką Radia Olsztyn Ewą Zdrojkowską. Rozmowa będzie koncentrować się wokoł dwóch książek „Literacki Atlas Warmii i Mazur” i „Kronikarz Warmińsko-Mazurski”.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autorki. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na stworzenie kolejnej Książkodzielni w Ogródku!

Ewa Zdrojkowska to dziennikarka radiowa od lat związana z Radiem Olsztyn. Autorka audycji „Rozmówki polsko-polskie”, w której gośćmi byli znani pisarze, historycy literatury i ludzie kultury oraz cyklu reportaży „Literacki Atlas Warmii i Mazur” i „Kronikarz warmińsko-mazurski”. Inicjatorka licznych przedsięwzięć kulturalnych.

Książki Ewy Zdrojkowskiej mają niebywałą wartość. Pokazują w efektowny sposób, poprzez reportażowo-literackie obrazki, istniejące niczym błyski filmowych kadrów, najważniejsze znaki kulturowej obecności na ziemi warmińsko-mazurskiej poetów i pisarzy, zarówno narodowości polskiej, jak i niemieckiej, tworzących tutaj w różnych epokach historycznych.

źródło: Muzeum im. Michała Kajki w Ogródku

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze