czwartek, 18 kwietnia, 2024

Policjanci zabezpieczyli miejsce niewybuchu pochodzącego z czasów II wojny światowej

Kierownik jednej z budów na terenie gminy Węgorzewo zgłosił, że pracownicy podczas wykonywania prac ziemnych natrafili na pocisk artyleryjski. Według policyjnego pirotechnika jest to niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

We wtorek (24.08.2021) oficer dyżurny węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Jak się okazało kierownik jednej z budów na terenie gminy Węgorzewo zgłosił, że pracownicy podczas wykonywania prac ziemnych natrafili na pocisk artyleryjski. O swoim spostrzeżeniu mężczyzna powiadomił policję.

Według pirotechnika jest to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionego niewybuchu do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję – przypominają policjanci z Węgorzewa.

źródło: KPP Węgorzewo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze