piątek, 14 czerwca, 2024

Poczuj smak jesieni w Olsztynku

Zapach pieczonych jabłek, wiejskiego chleba i wędzonych wędlin, kiermasz rękodzieła, pokazy sztuki i rzemiosła oraz występy w folkowych klimatach. Wszystko to podczas tegorocznych Targów Chłopskich – Smaków jesieni obfitujących w tradycyjne kulinaria i rękodzieło! Impreza odbędzie się 2 października 2022 w godz. 10:00 – 17:00 na terenie Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Do olsztyneckiego skansenu przyjedzie kilkudziesięciu wystawców. Nie zabraknie rzemiosła
i regionalnych kulinariów. Z pewnością będzie można zjeść pyszne, rozgrzewające potrawy zakupione na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie wystąpią: zespół Pieśni i Tańca „Dumka” wraz z zespołem wokalnym „Żurawka”, zespół Pieśnii Tańca „Jedwabno” oraz zespoły „Warmińska Kuźnia” i „Zarażeni Folkiem”. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez Hannę Banasiak pt.: „Jesień teatrem malowana”.

W programie nie zabraknie również pokazów – strzyżenia owiec, obróbki wełny owczej (sortowanie, pranie, gręplowanie) oraz warsztatów – takich jak „Wędrowny drukarz”, „Jesienne witraże”, „Kolorowe lampiony”, kiszenie kapusty i innych warzyw oraz samodzielne wykonanie domków dla pszczół dziko żyjących.

W Karczmie z Małszewa odbędzie się prelekcja pt.: „Ziemniak na dawnej Warmii
i Mazurach”. Będzie można również obejrzeć aranżację pt.: „Dawne wykopki”. Każdy będzie mógł upiec ziemniaka w ognisku. Dodatkową atrakcją będzie oprowadzanie w siodle.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze