wtorek, 16 lipca, 2024

Pisz: wernisaż wystawy w Wieży Ciśnień

Od 6 do 20 sierpnia w mieszczącej się przy ul. Gdańskiej Wieży Ciśnień w Piszu będzie można obejrzeć wernisaż wystawy „4×4 INSPIRACJE: Anna Grobelak, Monika Hartman, Małgorzata Kania, Iwonnna Rapałło”.

Pomysł wystawy w Piszu zakiełkował w głowach Moniki Hartman i Anity Grobelak około trzy lata temu, ale jego katalizatorem okazała się Iwonna Rapałło. Cztery kobiety chcą pokazać źródła swych inspiracji twórczych nie bez powodu właśnie w piskiej Wieży Ciśnień.

Zabytkowa budowla z 1907 roku sama w sobie jest dla nich miejscem niezwykłym. „Z każdej wieży rozpościera się niecodzienny obraz. Spektakularny taras widokowy, w zależności od pory dnia, ujawnia doskonałość natury widzianej z lotu ptaka” – stwierdza jedna z uczestniczek wystawy. Druga dopowiada: „Czasem mam wrażenie, że sama mieszkam w jakiejś wysokiej wieży otoczonej fosą, którą jest malarstwo. Wieża chroni przed każdą ciemną i straszną nocą, a jednocześnie symbolizuje erupcję twórczego natchnienia, tegoż niesamowitego ciśnienia, które znajduje ujście na płótnie lub kartonie”.

źródło: Piski Dom Kultury

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze