wtorek, 23 lipca, 2024

Pierwsi żołnierze „Aktywnej Rezerwy” rozpoczęli służbę

Ustawa o Obronie Ojczyzny wprowadziła nowe formy służby wojskowej m.in. służbę w ramach „Aktywnej Rezerwy”. Już dzisiaj pierwsi żołnierze rezerwy stawili się do 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej celem rozpoczęcia tego rodzaju służby. Czym jest „Aktywna Rezerwa”?     

„Aktywna Rezerwa” jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w przeszłości były związane z armią, a obecnie w dalszym ciągu chcą w niej służyć.

Żołnierzem „Aktywnej Rezerwy” może zostać każdy, jeśli nie skończył 55 lat lub ma stopień podoficerski albo oficerski i nie skończył 63 lat. Żołnierz pełni wówczas służbę na podstawie powołania na czas nieokreślony. Musi się stawić w koszarach raz na kwartał na co najmniej
2 dni w czasie wolnym od pracy oraz jednorazowo na 14 dni co najmniej raz na 3 lata.

Dzisiejsi ochotnicy służyć będą w 45 Olsztyńskim Batalionie Lekkiej Piechoty im. Izydora Bukowskiego ps. „Burza”, a swoją przyszłość chcą związać ze służbą zawodową. Służba
w ramach Aktywnej Rezerwy będzie dla nich doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia, wykorzystania ich potencjału, a także sprawdzenia się w działaniu.

Oficer Prasowy 4W-MBOT 

por. Paulina Kacprzycka

  

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze