piątek, 19 lipca, 2024

Opowieści z szafy Marty Andrzejczyk

Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze wydarzenie w ramach cyklu „Sztuka na ulice”, które odbędzie się 3 czerwca o godzinie 16.00. Będzie to wyjątkowe spotkanie z muzyką, teatrem i starą magiczną szafą…

Zapraszamy w malowniczą przestrzeń Skweru Jana Pawła II na interaktywne wydarzenie dla małych i dużych zamknięte w starej, przedwojennej szafie. Koncert Marty Andrzejczyk „Zaczarowana Skrzyneczka” będzie można zobaczyć już 3 czerwca o godzinie 16.00. W ten sposób chcemy rozpocząć tego roczny cykl „Sztuka na ulice” – informuje Justyna Połomska, kierownik Działu Organizacji Imprez Mrągowskiego Centrum Kultury.

Marta Andrzejczyk to olsztyńska pieśniarka i aktorka Białego Teatru. Jest znana z ciepłej osobowości scenicznej oraz wyjątkowej wrażliwości. Jak nikt potrafi budować atmosferę intymności i władać emocjami słuchaczy. Występowała na wielu polskich scenach i przed najbardziej wymagającą publicznością, a jej recitale sprawdzają się zarówno w kameralnej atmosferze zacisznych kawiarni, jak i w wielkich salach koncertowych. Śpiewa teksty najlepszych polskich i zagranicznych poetów m.in.: Mandelsztam, Barańczak, Brel, Rilke, Poświatowska, Dante, Różewicz, Miłosz.

Dlaczego szafa? Ten zwyczajny-niezwyczajny mebel jest idealnym schronieniem przed problemami, a także wehikułem, dzięki któremu poruszamy dziecięcą wyobraźnię. Dzięki szafie, przenosimy się do innego wymiaru, innej rzeczywistości, odkrywamy i poznajemy tajemnice natury, nabywamy nowe kompetencje. Szafa, będąca motywem przewodnim jak i elementem scenografii, zamieni się w scenę, na której odbędzie się koncert „Zaczarowana skrzyneczka”.


Przez wiele lat nazbierała się wielka skrzynia piosenek, które wspaniała eurytmistka, instruktorka teatralna, kompozytorka, autorka tekstów – Maria Jenny Burniewicz – tworzyła w dziecięcym i młodzieżowym Teatrze EURYTMIA. Dzięki piosenkom dowiemy się jak jesień maluje liście, jak bardzo zabiegane są mróweczki, jak smacznie śpią chaty we mgle, o czym śni woda i niebo, czym tka złoty pająk gniazda we włosach czarownic i odkryjemy odpowiedzi na wiele innych czarownych zagadek. Niektóre z piosenek zostały zobrazowane i są prezentowane w teatrze kamishibai, do innych stworzone zostały mini choreografie i zabawy ruchowe, a podczas kolejnych widzowie zamienią się w malarzy-portrecistów.

źródło: MOK Olsztyn

źródło: Mrągowskie Centrum Kultury

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze