środa, 22 maja, 2024

Niewybuch przy linii kolejowej

Przy jednej z linii kolejowych znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów.

W poniedziałek (21.06.2021r.) przed godz. 13:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że podczas prac w rejonie linii kolejowej w miejscowości Drogosze odnaleziono przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Z przekazanych informacji wynikało, że znalezisko znajduje się przy krawędzi torowiska przy linii kolejowej Drogosze-Olsztyn około 400 m od stacji.

Wszelkie wykonywane prace zostały przerwane. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik. Wstępna ocena specjalisty potwierdziła, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa.

Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu do czasu zabrania niewybuchu przez saperów. Znalezisko zostało przetransportowane na wojskowy poligon, gdzie zostanie zneutralizowane.

źródło: KPP Kętrzyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze