środa, 22 maja, 2024

Napadł z nożem na schorowanego 70-letniego sąsiada

37-latek jest podejrzany o to, że napadł z nożem w ręku na swojego sąsiada, oparzył go wrzątkiem i przyduszał nogą. W związku z tym, iż dokonał rozboju w warunkach recydywy, grozi mu nawet 18 lat za kratami. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W czwartek (30.12.2021r.) do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o pobitym i zakrwawionym mężczyźnie, który został napadnięty we własnym domu. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości nieopodal Górowa Iławeckiego.

Na miejscu interweniowali dzielnicowi, którzy ustalili, że do mieszkania 70–latka przyszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku i zażądał pieniędzy. Przewrócił seniora, bił go i dusił, oblał wrzątkiem, a następnie ukradł mu 1500 zł i uciekł. Dzielnicowi w rozmowach z mieszkańcami ustalili, że w okolicy domu 70–latka widziano dwóch mężczyzn.

Dzielnicowi szybko wytypowali podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa i o swoich przypuszczeniach poinformowali policjantów z wydziału kryminalnego.

Ci, jadąc na miejsce zdarzenia, skontaktowali się z będącym w czasie wolnym od służby policjantem, który z uwagi na wcześniejszą służbę w komisariacie policji w Górowie Iławeckim znał wskazywanego sprawcę i mógł wiedzieć, gdzie może przebywać.

Traf chciał, że policjant chwilę przed telefonem widział poszukiwanego mężczyznę i jego brata w Górowie Iławeckim, jak ci robili zakupy. Policjant pomógł kolegom w zatrzymaniu mężczyzny.

W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że to starszy z braci, 37-latek, napadł na seniora i dopuścił się rozboju na jego osobie. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy, do którego częściowo się przyznał.

Sąd Rejonowy w Bartoszycach na wniosek policji i prokuratora aresztował 37–latka na 3 miesiące. Za przestępstwo rozboju w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bartoszyce

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze