czwartek, 30 marca, 2023

MOPR prosi o wsparcie finansowe

10 maja ruszyła zbiórka funduszy na wsparcie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy giżyckiego MOPR-u próbują w ten sposób przetrwać najbliższy sezon. Do tej pory udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.

Przez 22 lata my ratowaliśmy Was, teraz Wy uratujcie nas. W związku z trudną sytuacją finansową po raz pierwszy prosimy o wsparcie – apelują ratownicy giżyckiego MOPR-u, którzy na własnej skórze odczuwają skutki pandemii.

Od wielu lat MOPR utrzymuje się z dotacji przydzielanych przez wojewodę (pensje ratowników) oraz marszałka województwa (ubezpieczenia). Dodatkowym źródłem dofinansowania były regaty i inne imprezy na wodzie, które ratownicy zabezpieczali, jednak z powodu pandemii imprezy były odwoływane i placówka straciła w ciągu roku 150 tysięcy złotych.

Żeby poprawić swoją sytuacje finansową, ratownicy ogłosili zbiórkę w internecie pod hasłem #ratujMOPR. 

W pierwszej kolejności pieniądze, które otrzymamy od darczyńców, chcemy przeznaczyć na dodatki do pensji ratowników, którzy są wybitnymi fachowcami, a którzy teraz zarabiają śmiesznie mało – powiedział dla PAP Jarosław Sroka, dyrektor MOPR. Pieniądze z darowizny zostaną także przeznaczone na usuwanie ewentualnych awarii sprzętu ratowniczego, bo od lat MOPR nie ma nowych łodzi.

Wpłaty dla MOPR można dokonywać na konto: 44 1240 5787 1111 0000 5757 3942 lub za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze