środa, 29 maja, 2024

MOPR prosi o wsparcie finansowe

10 maja ruszyła zbiórka funduszy na wsparcie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy giżyckiego MOPR-u próbują w ten sposób przetrwać najbliższy sezon. Do tej pory udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.

Przez 22 lata my ratowaliśmy Was, teraz Wy uratujcie nas. W związku z trudną sytuacją finansową po raz pierwszy prosimy o wsparcie – apelują ratownicy giżyckiego MOPR-u, którzy na własnej skórze odczuwają skutki pandemii.

Od wielu lat MOPR utrzymuje się z dotacji przydzielanych przez wojewodę (pensje ratowników) oraz marszałka województwa (ubezpieczenia). Dodatkowym źródłem dofinansowania były regaty i inne imprezy na wodzie, które ratownicy zabezpieczali, jednak z powodu pandemii imprezy były odwoływane i placówka straciła w ciągu roku 150 tysięcy złotych.

Żeby poprawić swoją sytuacje finansową, ratownicy ogłosili zbiórkę w internecie pod hasłem #ratujMOPR. 

W pierwszej kolejności pieniądze, które otrzymamy od darczyńców, chcemy przeznaczyć na dodatki do pensji ratowników, którzy są wybitnymi fachowcami, a którzy teraz zarabiają śmiesznie mało – powiedział dla PAP Jarosław Sroka, dyrektor MOPR. Pieniądze z darowizny zostaną także przeznaczone na usuwanie ewentualnych awarii sprzętu ratowniczego, bo od lat MOPR nie ma nowych łodzi.

Wpłaty dla MOPR można dokonywać na konto: 44 1240 5787 1111 0000 5757 3942 lub za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze