środa, 29 maja, 2024

„Kultura w Parku” z zespołem Horpyna

Folkowo-rockowy występ zespołu Horpyna odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godz. 18:00 na scenie w Parku Jakubowo (Olsztyn) w ramach projektu „Kultura w Parku!”.

Horpyna to czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku. Przez te wszystkie lata zespół ewoluował od tradycyjnego folku a nawet folkloru, przez utwory tradycyjne grane w stylistyce rocka, aż do tworzenia własnych kompozycji o folkowo-rockowym brzmieniu.

Dziś repertuar Horpyny to folk-rock osadzony w klimatach ukraińskich, w których czuje się zadziornego kozackiego ducha, a bogata historia dyskografii zespołu pozwala uznać go za jedną z najbardziej nowatorskich grup muzycznych w Polsce i jednocześnie prekursora tego nurtu wśród zespołów ukraińskich.

Każdy koncert Horpyny to nie tylko dźwięki. To prawdziwe widowisko muzyczne, porażające dynamiką, energią, ale też dbałością o piękno dźwięku i wykonawczą perfekcję, co potwierdza licznie przybywająca na każdy koncert publiczność.
Za Horpyną już kilkaset występów zarówno w kraju, jak i zagranicą (Niemcy, Francja, Czechy, Rosja, Ukraina, Litwa, Austria, Kanada).

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze